Фото з мережі Інтернет
День ангела святкують: Георгій, Єгор, Іван, Олександр, Павло, Ольга.

Який день

6 березня Всесвітній день боротьби з глаукомою, який встановлено 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми - WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA. За даними Міжрегіональної громадської організації “Асоціація хворих глаукомою”, глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабозорості. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн осіб,. Водночас sз 28 млн незрячих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

Також сьогодні Європейський День праведників. День був заснований Європейським парламентом 2013 року. Концепція “Праведники серед народів світу” була представлена ??ізраїльським музеєм Яд ва-Шем, найбільшим в світі меморіалом жертвам Голокосту. Спочатку йшлося про неєвреїв, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв від нацистів під час Голокосту. Найвідомішим прикладом праведника можна вважати німецького промисловця Оскара Шиндлера, проте список праведників містить імена понад 25 тисяч осіб із 49 країн.

Пізніше концепція була розширена до всіх випадків геноциду і форм тоталітаризму.

Щорічно 6 березня у багатьох країнах святкується професійне свято лікарів-стоматологів - Міжнародний день зубного лікаря (International Dentist Day) або День дантиста (Dentist's Day). Вибір дати для святкування Міжнародного дня зубного лікаря не випадковий. Саме 6 березня 1790 року був винайдений стоматологічний бор. Спочатку Міжнародний день зубного лікаря запровадили лише в США. Там він мав статус національного професійного свята. Невдовзі традиція шанувати дантистів цього дня стала популярною і в інших країнах.

Яке православне свято

Цього дня церква згадує преподобного Тимофія та святого Євстафія. Преподобний Тимофій, якого ще називають пустельник, був родом з Італії, жив у VIII столітті. Працював в монастирі на горі Олімп. За свою віру та служіння Богові він отримав від Нього дар зцілення хвороб і вигнання нечистих духів. Багато років преподобний провів у відлюдництві, день і ніч в молитві до Бога. Помер він у глибокій старості 795 року.

Які традиції на свято

У наших пращурів цей день отримав назву Тимофій-Весновій. У народі казали: “Весновій теплом віє - старих гріє”. Саме по цьому дню судили про те, якою буде подальша весна. На початку весни стародавні слов’яни намагалися викинути усі зламані і непотрібні речі, щоб очистити житло від накопиченої негативної енергії, а себе позбавити від нещасть і бід. Господині ретельно вимітали будинки і подвір’я.

Казали, що не можна цього дня залишати справи незавершеними. У народі радили від 6 березня часто і довго гуляти на свіжому повітрі.

Іменини: Георгій, Єгор, Іван, Олександр, Павло, Ольга.

Що не можна робити

  • Не можна цього дня саджати рослини або поливати їх, все одно вони не зростатимуть
  • Не можна випивати, наслідки можуть бути поганими
  • Не слід братися за важку роботу у цей день

Що можна робити 6 березня

  • Якщо купити собі нове взуття цього дня, то воно прослужить довго.
  • В ніч проти 6 березня сняться тільки віщі сни.

Народні прикмети на 6 березня

Якщо тепло - всі наступні три місяці будуть теплими;

Дме північний вітер – скоро прийде весна, південний – тепло прийде з дощами, північний – до похолодання.

Джерело: ТСН

Читайте також: Місто Лейпциг пропонує допомогу українцям, які змушені покинути домівки через війну