З них 10 605 отримали 1 дозу (12%) та 10 668 отримали другу дозу (19%). Деякі області розпочали щеплення з січня, йдеться на сайті Центру громадського здоров'я.
Найвищі показники охоплення в таких областях:
- Дніпропетровській (46%);
- Вінницькій (26%);
- Кіровоградській (24%);
- Луганській (20%);
- Херсонській (19%);
- Сумській (17%);
- Хмельницькій (17%);
- Рівненській (17%) областях.
Найнижчі показники у Львівській (8%), Одеській (9%), Київській (10%), Черкаській (12%), Миколаївській (12%) областях.
Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано лише 15% від плану.
Такого темпу вакцинації недостатньо, щоб впоратись зі спалахом поліомієліту. Тому наразі діти в Україні, які не отримали або пропустили щеплення проти поліомієліту, - у небезпеці.
"Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування".
Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч.
Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо.
Читайте також: Щепити 5300 невакцинованих дітей на Рівненщині: в Україні стартувала масова вакцинація дітей від поліо (ВІДЕО)