Фото ілюстративне
4 лютого 2022 року – п’ятниця. Цього дня в Україні та світі Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями, а ще святкують День неандертальця і Міжнародний день людського братерства. В православному календарі вшанування пам’яті святого апостола Тимофія.

До Нового року залишилось 330 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. Рак виникає, коли в клітинах організму відбуваються певні зміни, що викликають аномальний і неконтрольований ріст клітин та утворення пухлини. Без правильного лікування пухлина збільшується та розростається по всьому організму. Порушення часто фатальні. 2000 року на Всесвітньому саміті з боротьби проти раку, що відбувався у Парижі, було вирішено оголосити 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раковими захворюваннями.

Щороку 4 лютого у світі святкують День неандертальця. Саме цього дня 1857 року вперше цього представника людського роду представили науковій спільноті. А знайшли його рештки 1856 року в Німеччині недалеко від річки Неандерталь у печері. Ця гілка роду Homo жила на нашій планеті 230 000 – 27 000 роках до н. е. та населяла західну Азію і Європу.

Завдяки дослідженням та аналізам науковці змогли дізнатися, що неандертальці мали світле чи руде волосся, світлу шкіру. Відразу навіть висунули гіпотезу, що саме від них європеоїди отримали свою світлу шкіру. Але згодом ця думка була спростована.

А ще 4 лютого Міжнародний день людського братерства. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в кінці грудня 2020 року. Його співаторами стали 34 країни-члена ООН. Головною метою цієї події є сприяти діалогу між різними культурними і релігійними громадами.

Які сьогодні свята ще в світі:

  • День Рози Паркс в США (Роза Паркс – громадська діячка в США, чиє ім’я пов’язують з початком масової боротьби чорношкірих за свої права);
  • День каші в Латвії;
  • Новий рік в Японії.

Яке сьогодні, 4 лютого, церковне свято

4 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Тимофія. Він був улюбленим учнем апостола Павла і першим єпископом Ефеським, яким став у 30 років.

Святий апостол Тимофій народився 17 року у місті Лістра (Мала Азія). 80 року загинув мученицькою смертю в Ефесі під час святкування язичницького свята. Тимофій намагався зупинити єретиків і їхні обряди, за що ідолопоклонники забили чоловіка камінням.

Матір Тимофія, Євніка, спочатку сповідувала юдаїзм, але потім повернулася до християнства.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 4 лютого

Сьогодні іменини святкують: Георгій, Гавриїл, Іван, Єфим, Леон, Йосип, Макар, Леонтій, Петро, Микола, Яків, Еммануїл, Петро, Тимофій.

Талісманом людей, народжених 4 лютого, є берил. Здавна цей камінь вважали оберегом філософів і життєрадісних людей. Берил надає своєму власнику привітність і життєрадісність.

Народні прикмети і традиції на 4 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо сильний мороз і спітніли рами, то буде потепління;
  • опівдні видно сонце, буде рання весна;
  • 4 лютого заметіль на заметільний тиждень;
  • снігопад віщує гарний урожай.

У народі морози на день Тимофія вважалися одними з найсильніших. А тому його часто називали "Напівзимником", тобто вже пройшла половина зими.

Джерело: ТСН

Читайте також: Скільки коштуватимуть пологи для жительок Рівненщини у 2022 році?