За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох жителів Сарненського району, яким інкримінують незаконне видобування бурштину організованою групою осіб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував угруповання 27-річний чоловік, який координував дії членів організованої групи та вживав заходи для укриття її неправомірної діяльності, забезпечував організацію незаконного промислу: визначав час і місця видобутку, купував необхідні засоби і знаряддя, розподіляв між членами організованої групи заробіток.

Двоє інших учасників - 20 та 21 років, як виконавці, відповідали за доставку обладнання та безпосередньо займались незаконним промислом.

Чоловіків викрили у серпні 2021 року, коли вони здійснювали видобуток бурштину на ділянці Клесівського лісництва, поблизу сіл Крупове та Мочулище. В обвинувачених вилучено «сонячне каміння», мотопомпу та інше обладнання.

Обвинувальний акт скеровано до Сарненського районного суду.

Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Рівненської обласної прокуратури.

Читайте також: Викрадене майно, зброя та наркотики: у квартирі рівнянина провели обшук