Старі світлини завжди викликають неабиякий інтерес, особливо, якщо їм більше ста років і зроблені вони не в великих містах, а далеких селах. Адже якщо столітні фото таких міст, як Львів, Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль відшукати не важко, то фото сіл часто є справжнім скарбом для дослідників.

Пише zahid.espreso.tv

Ці фото належать до колекції кадрів, зроблених у роки експедиції Поліссям Ісаака Сєрбова, знаного білоруського етнографа. Метою його досліджень була музична, художня творчість, традиції жителів Полісся.

Незважаючи на те, що фото з експедиції досить давні, вони доволі якісні. Дослідники можуть з легкістю розгледіти деталі одягу, головних уборів, взуття. У сьогоднішній добірці – фото, які територіально включають містечка та села сучасних Волинської та Рівненських областей.

Усі фото нині є у відкритому доступі на сторінці Вільнюської бібліотеки і можуть стати чудовим ілюстративним матеріалом для місцевих музеїв, видань, а також наочністю для створення одягу для художніх та документальних фільмів із історії регіону.

Родина із села Вулька Річицька (зараз с. Новорічиця, Рівненська обл.), 1912 р.

Чоловіки із села Осівці (зараз Волинська обл.), 1912 р.

Подружжя із села Залізниця (зараз Волинська обл.), 1912 р.

Жінки із села Березна Воля (зараз Волинська область), 1912 р.

Чоловіки із села Сенчиці (зараз Рівненська область), 1912 р.

Фото: kolekcijos.biblioteka.vu.lt

Нагадаємо, на початку осені працівники Музею народної архітектури та побуту у Львові відшукали на Рівненщині старовинну хату, яка представляє типове житло селянина Полісся 1920-х років

Читайте також: Все про 18 грудня: свята, звичаї та народні прикмети