6 грудня в 1240 році орда хана Батия захопила Київ і підпалила Десятинну церкву, а в 1976 році американка Кітті О’Ніл встановила новий (на той час) рекорд швидкості для жінок на автомобілі Moticator SM1 з реактивним двигуном – близько 850 км/год.

Яке сьогодні, 6 грудня, церковне свято

6 грудня за релігійним календарем – день пам’яті святого Амфілохія Іконійського. Був єпископом Іконії, другом Василія Великого і Григорія Богослова. Один з Отців церкви. Народився святий Амфілохій в побожній родині в Каппадокії (Мала Азія). В молодості хотів стати адвокатом, але пізніше вирішив покинути світ і присвятити себе служінню Богу. Жив в пустелі, де для себе вирощував різну городину.

В 374 році був обраний єпископом міста Іконії. Тоді ж він скликав Іконійський Синод, на яких засудив єретиків-македоніян, які заперечували божество третьої Особи Божої. На цю темі Амфілохій навіть написав твір. Також він боровся проти аріян. За вірність Бог наділив Амфілохія даром зцілення молитвою.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 грудня

Сьогодні іменини святкують: Омелян, Миколай, Юрій.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

6 грудня українці святкують День збройних сил. Національні Збройні Сили захищають недоторканість і суверенітет України. Початком їх відродження вважається 2014 рік, коли з’явилася потреба швидко протистояти російській агресії. Тому за короткі терміни було відновлено кількісний склад війська та насичено його сучасними видами зброї. В цей період особливу підтримку держава отримала від волонтерських організацій. Вперше День збройних сил України було відзначено в 1992 році.

6 грудня в світі святкують День народження Санта-Клауса. Хоча нашій культурі він не близький, але сучасні українські діти знають все про нього з мультфільмів і зарубіжних казок. Прообразом Санта-Клауса став Святий Ніколас, який приходить до дітей в Нідерландах. Після міграції в Північну Америку переселенці взяли з собою і свої традиції. Місцевим індійцям важко було вимовити правильно ім’я святого, тому поступово воно трансформувалось в Санта-Клаус.

6 грудня у світі святкують День народження мікрохвильової печі. Її винахідником став американець Персі Спенсор. Він був інженером і звернув увагу, що надвисокочастотні хвилі можуть нагрівати продукти. Це було, коли Персі стояв поруч з магнетом, лампою, яка генерує мікрохвилі. В його кишені був шоколад, що почав танути.

Патент на пристрій, який готує їжу за допомогою мікрохвиль, винахідник отримав в 1945 році. А вже в 1949 світ побачила перша мікрохвильова піч “Raytheon”. На той час техніка була дуже громіздка і важка (розмір 183 см, а вага – 340 кг). Тому використовували її лише в армії. А от звична для нас мікрохвильова піч з’явилася в Японії (фірма “Sharp”) в 1962 році.

Також 6 грудня в світі святкують:

  • День "Не носи чуже взуття";
  • День рукавиці;
  • Міжнародний фестиваль светрів;
  • Миколайки в Польщі;
  • Національний день шахтарів в США.

Народні прикмети і традиції 6 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо на небі ясний місяць – взимку буде багато заметіль;
  • на небі пливуть низькі хмари – чекайте на похолодання;
  • 6 грудня навколо місяця є тьмяні і рожеві кільця, значить скоро почнуться морози;
  • хмари збіглися в одну купу, почнеться негода.

Також 6 грудня можна було ворожити на хороші відносини з чоловіком. Для цього готували чай і примовляли: “Я багато не прошу, тільки про лад в сім’ї молю. Щоб чистими були наші відносини, не завдавали один одному образи. Амінь”. Чай повинен був випити чоловік.

Джерело: ТСН