1 грудня 2021 року – середа. Перший день зими. Цього дня у 1813 році проголошено незалежність Нідерландів, а в 1955 році в Монтгомері (штат Алабама) під керівництвом баптистського проповідника Мартіна Лютера Кінга почалися перші протести проти расизму.

До Нового року залишилося 30 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

1 грудня в Україні святкують День працівників прокуратури. Це державне професійне свято (хоча і без вихідного дня), тому не забудьте привітати всіх, хто працює в цій сфері діяльності. Запровадив подію президент в 2000 році, а дату святкування обрали на честь ухвалення Закону “Про прокуратуру” (1991 рік).

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Синдром набутого імунодефіциту – пізня стадія інфекції, яка спричинена ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Вірус діє так, що імунна система стає дуже слабкою і не може боротися з пухлинами або певними інфекціями. За умови правильного і швидкого лікування ВІЛ у людей не розвивається СНІД. Наразі на планеті біля 38 мільйонів людей є ВІЛ-інфікованими. Тому головною метою цього дня вважається розповсюдження інформації про хворобу.

1 грудня також святкують День Антарктиди. Дата обрана невипадково. Саме в перший день зими дванадцять країн світу у Вашингтоні підписали Договір про Антарктиду, що запобігає її мілітаризації та забезпечує континенту суверенітет. Свято ж започаткували на честь цієї події в 2010 році.

1 грудня святкують День невролога. Це не офіційне свято, але воно є досить популярним, тому не забудьте привітати тих, хто працює в цій сфері. Неврологія як самостійна дисципліна виникла ще 1860 року. А до того вона була частиною педіатрії та психології.

Яке сьогодні, 1 грудня, церковне свято

1 грудня за релігійним календарем – День пам’яті святих мучеників Платона і Романа. Вони постраждали за свою віру в IV столітті. Про їхнє життя відомо небагато. За переказами Платон був братом мученика Антіоха. Народився в благочестивій сім‘ї, де отримав дуже хороше на той час виховання. Разом із братом почав проповідувати християнську віру ще в юні роки. Платон часто зустрічався з язичниками, розповідав їм про Христа і намагався навернути на свою віру. В той час правив імператор Агрипін, який був відомий своєю нетерпимістю до праведних християн. Він почув про Платона і наказав заарештувати його. Там Платона катували, щоб він відрікся від своїх слів. Проте він відмовився, за що його вбили.

Святий Роман також прийняв мученицьку смерть за християнську віру. Сталося це під час правління іншого імператора – Максиміліана. Роман був дияконом в місті Кесарія. Одного дня він зустрів єпарха, що поспішав на язичницьке свято. Роман почав переконувати його стати на шлях істинний. Той відмовився і наказав покарати Романа. Повз них проходив ще один християнин – Варул. Останній не захотів залишатися осторонь і заступився за Романа. Їх обох заарештували, а потім вбили.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 1 грудня

Які сьогодні іменини: Роман, Закхей, Платон, Анастасій, Варул, Алфей.

Народні прикмети і традиції 1 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо на вулиці тепло, то зима буде м’яка і приємна;
  • якщо сильний вітер, потрібно чекати на хуртовини взимку;
  • якщо 1 грудня надто часто змінюється погода, зима теж буде дуже мінливою;
  • на клямці з’явилася іржа – найближчим часом чекайте на негоду;
  • яка погода 1 грудня зранку, вдень і ввечері, такою вона буде в грудні, січні і лютому;
  • навколо місяця коло – буде мороз;
  • дорогою ходить ворона – до відлиги;
  • 1 грудня в будинку з’являються комарі, значить скоро потепління.

Наші пращури 1 грудня обов’язково молилися святим Роману і Платону, щоб покращити свій добробут. Також просили добре пережити зиму, засіяти весною городину і наступної осені отримати врожай. У селян існувала така цікава приказка: “Платон і Роман покажуть зиму вам”. Тобто дивилися, який сьогодні день і за ним вгадували погоду на всю зиму. Якщо зранку перед роботою піти 1 грудня до церкви, то будь-яка справа принесе прибуток.

Джерело: ТСН

Читайте також: Нові карантинні правила з 6 грудня: що потрібно знати жителям Рівненщини