Фото ілюстративне
23 листопада 2021 року – вівторок. Цього дня у 1971 році Китай став постійним членом Ради Безпеки ООН, а у 1994 році під час експедиції спортсменів з альпіністського клубу “Одеса” в Гімалаях (вершина Чоґорі К2 – 8611 метрів) було встановлено прапор України.

До Нового року залишається 38 днів.

Яке сьогодні церковне свято

23 листопада за релігійним календарем – день пам’яті мученика Костянтина, князя Грузинського. Він був заможним та впливовим вельможою, який проживав в період регентства Феодори, візантійської імператриці. Він став однією з найвідоміших особистостей Грузії завдяки своїй доброті, благочестю, любові до ближнього, турботі про бідних та знедолених.

Коли Констянтину виповнилося 85 років, до міста вторглися араби. Вони почали вбивати християн. Князь разом зі своїм сином перебував на чолі війська і потрапив у полон. Своє ув’язнення він переносив стійко та смиренно, і лише благав Бога, щоб той допоміг йому з честю винести всі випробування. Князя багато мучили. Спочатку він перебував у полоні в ланцюгах у столиці Аббасидів. Потім зазнав тортур із пропозицією відмовитися від віри задля порятунку життя. Констянтин не схилився перед арабами. Тому 10 листопада 858 року його стратили.

Ті, хто бачив страту князя Грузинського, потім розповідали, що його душу забрали янголи на небеса.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 23 листопада

Сьогодні іменини святкують: Денис, Борис, Микола, Петро, Олександр, Олексій, Михайло, Іван, Костянтин, Ольга, Ганна.

Талісманом людей, народжених 23 листопада, є діамант. Це найцінніший та найдорожчий камінь у світі. Саме так називають оброблені алмази. Назва перекладається з грецького як “непереможний”. І саме ця риса характеру притаманна людям, що народилися 23 листопада. В народі навіть існує декілька цікавих прикмет, пов’язаних із діамантами. Наприклад, якщо з персня випав діамант і загубився, значить на вас чекатимуть успіх і талан у всіх справах.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

23 листопада святкується Міжнародний день іміджконсультанта. Ця професія стає все більш популярною в сучасному світі. Адже справжні професіонали допомагають тисячам людей бути більш впевненими у собі, створити свій індивідуальний стиль та розкрити особистість. Тож сміливо вітайте всіх тих, хто причетний до цього професійного свята.

Щорічно 23 листопада відбувається Міжнародний день боротьби з безкарністю. Створили його в 2009 році за ініціативою Міжнародної асоціації IFEX (заснована в Монреалі у 1992 році). Дату обрали на честь того, що саме цього дня у Філіппінах в місті Ампатуан викрали та знищили 58 людей, з яких 32 представники ЗМІ та журналісти.

Мета свята – привернути увагу до проблеми тих, хто зазнав тиску або погроз за використання свого права на свободу слова. Члени Міжнародної асоціації наголошують, що не потрібно замовчувати випадки насильства, адже це погрожує безкарністю та може спровокувати наступні злочинні дії.

Також 23 листопада святкують Міжнародний день акварелі. Започаткував свято відомий мексиканський художник Альфредо Гуаті Рохо. Він присвятив все своє життя живопису саме в техніці акварелі і намагався популяризувати її у всьому світі. Перші згадки про цей день з’явилися в 1991 році. Довгий час акварель вважалася технікою більше графічного, а не образотворчого мистецтва. Альфредо Гуаті Рохо відстоював акварельний живопис та навіть створив музей, який присвячений малюванню цією технікою.

23 листопада також святкується День Фібоначчі. Послідовність Фібоначчі відома як унікальна закономірність чисел, які при постановці в ряд створюють лінію з цифр, кожна з яких є сумою двох попередніх. Дату святкування обрали на честь початку самого ряду чисел Фібоначчі (1, 1, 2, 3, (N-1)+(N-2), ….). Його створив Леонардо Пізанський, який жив від 1175 до 1250 року в Пізі. Цікаво, що він назвав ряд чисел на свою честь. Назва сформувалася з двох італійських слів: figlio Bonacci, що перекладається як «син Боначчі» – саме так звали батька Леонардо.

Народні прикмети і традиції 23 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо зранку випав іній – чекай на мороз;
  • дме сильний вітер на похолодання та хуртовину;
  • якщо іній впав ввечері, буде рясний снігопад;
  • 23 листопада випало багато снігу, значить зима буде теплою;
  • землею стелиться туман – можна чекати на відлигу;
  • 23 листопада цвірінькають горобці – на відлигу;
  • у горобиних гніздах багато пуху – значить скоро прийде зима;
  • 23 листопада горобці ховаються у траві – зима буде сніжною;
  • якщо рябчики ночують в ялиці – вночі почнеться вітер, а зранку вдарить мороз.

Джерело: ТСН

Читайте також: Рівнян просять підтримати електронну петицію щодо оновлення підніжжя пам`ятника Тараса Шевченка