Неділя 31 жовтня. Восекресенський кафедральний собор: у верхньому храмі тут проводить богослужіння Православна церква України - в нижньому московський патріархат. Чимало його вірян зібралось на вулиці, з дотриманням дистанції та маскового режиму. Однак в приміщенні ситуація дещо інша.
Наша знімальна група не встигла пробути у храмі і хвилини. Як з тісного натовпу вийшло двоє чоловіків, ймовірно працівники церкви. Схопили оператора і силоміць повели до виходу.
Люди вимагали видалити усе, що ми зняли усередині, виводили штовхаючи самих же вірян та пояснючи це тим, що вони повинні захищати свої інтереси.
Пізніше до розмови долучилась жінка, представтись вона відмовилась, а на питання чому в храмі не дотримуються карантинних обмежень для власної ж безпеки почала розповідали про летальні випадки, внаслідок щеплення від коронавірусу, які їй нібито були відомі.
Нашою метою було висвітлити дотримання епідеміологічних обмежень, однак така кількість яскравовиражених противників вакцинації нас дещо здивувала. Саме тому одним храмом ми не обмежились. Свято-Георгіївське подвір'я московського патріархату. На місці ми побачили правоохоронців. І тут віряни, теж не підтримують вакцинацію.
Такі настрої у людей можна пояснити тим, що відбувається поруч. Тут буквально за кілька метрів від храму роздають цікаві бланки. З формулюванням про відмову від участі в нібито медичних експерементах.
До слова, у відповідності до постанови уряду, у нашій області, де діють обмеження "червоної зони" - заборонено усі масові, в тому числі і релігійні заходи.
Саме тому біля цих храмів часто можно зустріти поліцію. Як нам повідомили пізніше, здебільшого це превентивна діяльність, а нікого з вірян щонайменше за останні вихідні не оштрафували.
Це пов'язано насмперед з ростом захворюваності. У лікарнях міста закінчуються вільні місця, а люди все тяжче переносять недуг. Попри це можливість проводити богослужіння все ж є. Для цього необхідно створити умови, на одного учасника має бути не менше 4 квадратних метрів площі. А у присутніх повинен бути ПЛР або експрес- тест чи ковід сертифікат. Протоієрей та священник Покровського собору Петро Мартинюк розповідає - Православна церква України та всі ті кофесії, які також входять до рівненської ради церков, тобто протестанти та католики - спільно сформували відповідальну позицію, та намагаються доносити своїм вірянам, про небезпеку епідеміологічної загрози.
Священник закликає вірян проявити свідомість і дослухатись до закликів медиків дотримуватись карантинних обмежень. А ми в свою чергу закликаємо вірити лише в перевірену інформацію стосовно вакцинації та не поширювати фейки.
Читайте також: Відзавтра на Рівненщині діятимуть нові правила перевезення пасажирів у громадському транспорті