Нагадаємо, проєкт «Цифра в кишені» передбачає проведення серії воркшопів щодо того, як оплатити комунальні послуги онлайн, записатися до лікаря, не виходячи з дому, купити квитки у такому ж режимі, скористатися сервісами відеотелефонії, державними послугами через портал «Дія», відрізнити справжній сайт від фейкового, вберегтися від інтернет-шахраїв.
Їх учасниками можуть стати всі охочі. Навчання ж є безкоштовними. Заняття відбуваються на базі місцевих бібліотек, а тренерами є працівники книгозбірні, які пройшли спеціальне навчання.
«Проєкт спрямований на те, щоб навчити якомога ширшу аудиторію людей різного віку користуватися найактуальнішими онлайн-послугами, у тому числі й державними. Адже це економить і час, і гроші, - пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. – Зараз воркшопи успішно відбуваються у 5 пілотних громадах. І ми маємо хороші результати. Так, були випадки, що на навчання приходить вдвічі більше людей, аніж заявляли на початку. А серед слухачів є як мами в декреті, так і активні пенсіонери віком 70+. До речі, ті, хто потрапив на одне заняття, зазвичай записуються на наступні. Власне, нещодавно про своє бажання втілювати проєкт «Цифра в кишені» заявили ще 5 громад. Тому наразі триває спеціальна підготовка тренерів, які проводитимуть навчання у цих населених пунктах».
Читайте також: "Вільних ліжок практично не залишилося": щодня на Рівненщині госпіталізують близько 150 пацієнтів