Про ситуацію у двох опорних лікарнях Рівного, які зараз приймають хворих на коронавірус, розповідає Євген Кучерук, головний лікар КНП «Центральна міська лікарня» РМР.
«Вільних ліжок для пацієнтів практично не залишилося. Ситуація близька до критичної. Коронавірус настільки страшний, що він атакує людину, і вона може померти буквально за декілька днів. Зараз є навіть у нашому місті цілі рухи, які виступають проти вакцинації. Але тільки подумайте. За майже півтора року боротьби з COVID-19 проліковано 5619 пацієнтів. З них, на жаль, 425 померли. Серед них – жодного вакцинованого. Статистика говорить сама за себе. Невже вам потрібні ще якісь факти?!», –звертається до людей Євген Кучерук.
Зростання кількості госпіталізацій, важких випадків COVID-19 напряму пов’язане з малою кількістю вакцинованих, говорять медики. За даними Департаменту охорони здоров’я Рівненської ОДА, із загальної кількості госпіталізованих 95% – невакциновані від COVID-19.
«Жовтень катастрофічно і стрімко збирає свою ковідну жертву. Сьогодні в нашому закладі зі 145 ПЛР 93 – позитивні... А скільки з них претендентів на госпіталізацію – страшно подумати, – пише у своєму ФБ Віторія Покоєвчук, керівниця Рівненського КНП «Центр ПМСД «Ювілейний». – Люди, чому вас не лякає, що осінь може стати останньою для багатьох в житті? Чому думка про те, що цього можна уникнути шляхом вакцинації, не є для вас зрозумілою? Світ був врятований від епідемій саме прикладом доказової медицини – вакцинацією. Які ще докази і аргументи потрібні, щоб взяти відповідальність за своє життя та життя рідних і близьких на себе й вакцинуватися?».
Вакцинація – найефективніший спосіб запобігти важкому перебігу, госпіталізації і смерті від COVID-19. Але, вакцинація чи реанімація – кожен обирає сам, наголошує Роман Сафонов, головний санітарний лікар Рівненської області.
«Щодня 800-900 підтверджених випадків захворювання на COVID-19! І це лише з тих, хто звертається за допомогою. Майже удвічі – зростання кількості госпіталізованих за останні два тижні. Знову шалене навантаження на медичну систему, знову страшна статистика смертей. А так просто було вакцинуватись навесні чи влітку… Майже рік у всіх нас була можливість безкоштовно вакцинуватися ефективними вакцинами, які гарантують уникнення важкого перебігу. Але 80% громадян не вакциновані! І місць в лікарнях все менше», – коментує Роман Сафонов.
Наразі на Рівненщині триває вакцинальна кампанія. В області працюють 6 центрів масової вакцинації, близько 130 пунктів щеплень. Також є 48 виїзних бригад, які за потреби можуть виїхати та провести вакцинацію колективу людей.
«Протягом останнього тижня в області збільшено кількість ліжок для пацієнтів із COVID-19 на 15,4%. Ми робимо все, аби бути готовими до нових важких хворих. Державною комісією ТЕБ та НС прийнято рішення щодо введення на території Рівненщини «червоної» зони з 26 жовтня. Сподіваюсь, що це стабілізує ситуацію із зростанням захворюваності в області. Доручив обласній комісії ТЕБ та НС забезпечити дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, збільшити ліжковий фонд та наростити кількість тестувань. Друзі, це уже не жарти! Закликаю всіх, хто ще не зробив щеплення, дійти до пунктів вакцинації. Проявіть свою громадянську свідомість!», – звернувся до мешканців Рівненщини Віталій Коваль, голова Рівненської ОДА.
Щепитись – просто: у найближчому пункті чи центрі вакцинації. Доступні 3 різні вакцини – AstraZeneca, Pfizer (Comirnaty) та CoronaVac. Протипоказів до всіх трьох бути не може.
Дізнатись, де знаходиться найближчий пункт щеплення, можна за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.
Джерело: Рівненська ОДА
Читайте також: Відзавтра на Рівненщині почнуть діяти обмеження "червоної" зони