Це вчителька початкових класів 18 рівненської школи Юлія Богдан. Жінка вже отримала першу дозу вакцини від коронавірусу. Наступного тижня планує зробити й другу дозу.
Педагог каже, вчителі не хочуть дистанційної освіти, а це суттєвий стимул вакцинуватися.
Згідно з новою постановою Кабміну, якщо регіон з зеленої перейде до жовтої зони епіднебезпеки через зростання захворюваності на ковід, а у навчальному закладі менше 80 відсотків щеплених працівників, то цей заклад переходить на дистанційне навчання. 18 рівненська школа у лідерах. З 81 працюючого педагога, 44 вже імунізувалися. З 26 працівників технічного персоналу - 18 теж зробили щеплення. Тож загальна цифра по школі - 57 відсотків.
Така впевненість є, бо ж проводили моніторинг та профілактичні розмови. Уся адміністрація закладу першою зробила щеплення.
Загалом у Рівному вакциновано 36 відсотків працівників освіти.
Це зробити реально. Результати вакцинації працівників Селецької школи на Дубровиччині це підтверджують. Вони перетнули вісімдесятивідсотковий бар'єр. Там щепилося 97 відсотків освітян. Загалом ж по області це зробило менше половини людей з цієї категорії. Найгірша ситуація на Поліссі.
Релігійна складова у поліських куточках області не повинна впливати на знижену кількість вакцинації, кажуть експерти.
На Рівненщині працює понад 100 пунктів щеплення. Вони роззосереджені по області, тому можливість щепитися у освітян є. А ще є недопрацювання на місцях, каже Сергій Подолін.
І якщо школи та вищі навчальні заклади мають можливість таки перейти на дистанційне навчання, то батькам маленьких дітей, які відвідують дитячі садочки, буде ой, як непереливки. Бо ж у жовтій зоні без щеплених 80 відсотків працівників ДНЗ, їм доведеться або шукати нянь, або залишитися без роботи.
Читайте також: "Пішов в магазин і зробив щеплення": у Рівному стартувала вакцинація від ковіду у спальних мікрорайонах (ВІДЕО)