«Ткацтво є основним і характерним видом народного мистецтва на Рівненщині. Це своєрідна «родзинка» нашої ідентичності в світі, яка ще не втрачена. І цю ниточку ми маємо з шаною взяти від наших бабусь, зберегти, розвинути, осучаснити і активно використовувати для інтеграції культури у сталий розвиток. Адже культурна діяльність і культурні товари мають стати економічною складовою розвитку громади. Про це акцентується в глобальних цілях ЮНЕСКО та національних стратегіях розвитку України», - розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
За її словами, в області таким чином хочуть об’єднати досвід народних майстрів із усіх районів Рівненщини і створити єдину тематичну доріжку. Таким чином через колір, стиль та візерунок продемонструють різнобарвність громад.
Так, серед традиційних кольорів Рівненщини є всі відтінки білого, червоного та чорного. Барви неяскраві, адже символізують автентичність та природність регіону. А тому тканий виріб, створений в рамках проєкту «Доріжка Незалежності», матиме саме такі кольори.
Як виглядатиме символічна доріжка та хто залучений до процесу ткацтва - поки що секрет. Побачити готовий виріб усі охочі зможуть під час урочистостей з нагоди 30-річчя Незалежності.
Читайте також: Сильні духом: як у Рівному пройшов благодійний забіг (ВІДЕО)