У Рівненській області розпочався сезон заготівлі чорниць.

Про це повідомили у Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

На сьогодні вже 29 підприємців подали заявки в обласне управління лісового та мисливського господарства на заготівлю чорниці в об’ємі майже 310 тонн. Найбільше ягід цьогоріч планують заготовити у держлісфонді Висоцького, Дубровицького, Сарненського лісгоспів.

Нагадуємо, що збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

Рівненська обласна рада своїм рішенням «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2021рік» погодила ліміти на заготівлю чорниці в об’ємі 4395,9 тонн. А для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження побічних лісових ресурсів в процесі їх заготівлі на території держлісфонду в області працюють спеціальні рейдові групи, які слідкують за дотриманням законодавства під час заготівлі дикорослих ягід.

Читайте також: Чи необхідно школярам Рівненщини проходити профогляд перед новим навчальним роком?