Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр із яким в дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.
Щодо медогляду дітей, які вперше підуть у школу. Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:
- дитячий хірург;
- дитячий ортопед-травматолог;
- дитячий офтальмолог;
- стоматолог;
- інші спеціалісти за показаннями;
- аналіз крові на гемоглобін;
- інші аналізи за показаннями.
Детальніше про медогляд для учнів 2-11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.
Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.
Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.
Нагадаємо, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.
Найчастіше на Рівненщині медпрацівники виявляють такі патології у школярів:
- захворювання опорно-рухового апарату (порушення постави,сколіоз, кіфоз)
- порушення зору (якщо воно є, варто вчасно визначитись за якою партою сидітиме дитина)
- ендемічний зоб - захворювання, яке характеризується збільшенням щитоподібної залози, частіше без порушення її функції і виникає в певних місцевостях, Рівненщина не виключення.
"Профілактичний медичний огляд - якщо не попередження якоїсь хвороби, то раннє виявлення. На ранньому етапі лікувати хворобу простіше, є можливість уникнути інвалідизації дитини. Звертаюсь до батьків дітей різного віку: хоча б раз на рік проводьте медичні огляди своїх дітей аби уникнути пізнє виявлення хвороб"
Каже Олена Гандзюк, координаторка вакцинації на Рівненщині.
Читайте також: Коронавірус на Рівненщині: за добу додалося 20 хворих