Тож міське управління освіти нагадує батькам законодавчі норми щодо профілактики щеплень дітей.
Вони чітко регламентуються статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645.
Зокрема, дітей приймають у заклади освіти за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому вони перебувають під медичним наглядом.
Довідку видають на підставі даних медичного огляду, якщо:
• немає медичних протипоказань для перебування дитини в закладі освіти;
• дитині проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворим на інфекційні хвороби або бактеріологічні.
Окрім того, роз’яснено про застосування с.53 Конституції України, згідно з якою кожен має право на освіту, а держава забезпечує доступність і безоплатність освіти в державних і комунальних закладах освіти.
Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (с.3 Конституції України). Аналізуючи норми статей 3 і 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність питань забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту.
Отже, держава, встановивши правило про те, що без щеплень дитина не може бути допущена до занять, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я не лише всіх дітей і працівників закладу освіти, а й так захищає не щеплену дитину. Тому порушення права про освіту немає.
Більше того, заборону нещепленим дітям відвідувати школи підтримав і Верховний суд України.
Тож право на освіту гарантовано всім, але реалізувати його можна відповідно до визначеної процедури через різні форми навчання.
За інформацією Рівненської міської ради.
Читайте також: Школи Рівненщини зобов’язані з 1 вересня оновити меню для учнів