Сьогодні, 31 березня, ловили порушників на вулиці Соборній, навпроти органного залу. Щоправда було таких обмаль. Бо патрульні можуть скласти протокол лише у тому випадку, коли за кермом перебуває водій. У протилежному випадку - ні. Більшість водіїв лишають свої автівки на тривалий час і йдуть. Тому покарати порушників практично неможливо. Як вирішити цю проблему і розвантажити центр міста від неправильного паркування, знає Дмитро Тригубець.

Разом із стрімким збільшенням кількості автомобілів на вулицях нашого міста виникає проблема з місцями для паркування. Керманичі в пошуках місця для парковки або в цілях економії часу часто залишають свої автівки неподалік зупинок громадського транспорту. Або ось як тут, менш ніж за 3 метри від суцільної лінії розмітки.

До слова, саме на ділянці дороги по вулиці Соборній біля органного залу водії ставлять свої авто таким чином, що просто блокують смугу руху та тим самим провокують затори або небезпечні ситуації.

Згідно з новими штрафами, покарання за паркування у забороненому місці складає тепер 340 гривень адміністративного стягнення. Саме стільки заплатить водій цього вантажного автомобіля. Чоловік каже, припаркувався аби розвантажити товар, який привіз у магазин поблизу та визнає свою провину.

Патрульні пояснили чоловіку альтернативний варіант, який дозволив би йому припаркуватись біля потрібного йому магазину, не порушуючи правил дорожнього руху. Разом із цим авто поруч стояли і інші порушники, які були припарковані безпосередньо біля мосту та блокували тим самим нормальний проїзд. Однак оштрафувати таке авто, коли в ньому немає водія - неможливо, пояснює патрульний.

Тому і виходить дещо несправедлива ситуація, коли тих, хто є на місці оштрафувати можливо. А ті, хто подекуди більш ніж на кілька годин паркують авто, заважаючи тим самим проїзду транспорту, залишаються непокараними.

Проблема у відсутності паркувальної інспекції, яка має можливість штрафувати саме власників авто, без їх присутності, просто залишивши копію постанови на лобовому склі автомобіля правопорушника.

У сусідніх містах, зокрема, у Луцьку та Львові, муніципальна варта, яка підпорядкована міській раді, за суттєве порушення може навіть евакуювати авто на штрафмайданчик, не обмежуючись протоколом на лобовому склі. Як показує практика цих міст, це дозволяє оперативно звільняти проїжджі частини, які заблоковані водіями-порушниками. У Рівному подібної правоохоронної інституції у підпорядкуванні міської влади немає. Саме тому левова частка порушників залишається не покараною. 

Читайте також: Телефонують без перестанку: рівненську школу тероризують колектори