Нове та сучасне лабораторне обладнання вже на повну запрацювало у Рівненській центральній міській лікарні. Відтепер 96 пацієнтів одночасно зможуть продіагностуватися та отримати консультації.

«В середині лютого ми закупили обладнання для 8-ми ПЛР-лабораторій області і спрямували на це 10 мільйонів гривень з державного бюджету. Вважаю справедливим, що наразі міська лікарня Рівного першою отримала таке потужне устаткування. Адже медики Рівного одні з перших прийняли «ковідний» удар та вже майже рік лікують хворих на COVID-19. Тому сподіваємось, що обладнання дозволить вкотре посилити бойову готовність до викликів, пов’язаних із інфекційними хворобами», - зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Серед обладнання - ампліфікатор, автоматична станція для екстракції, шафа біобезпеки, термошейкер, автоклав та ПЛР-бокс.

За словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, устаткування можна буде використовувати не лише для діагностики COVID-хворих, а й усіх інфекційних хвороб та навіть в області трансплантології.

«Тут можна визначити не лише віруси ковіду, а й багато інших вірусів, що існують у природі. Цю станцію нам придбала та розподілила обласна влада», - зазначив Євген Кучерук.

Так, сучане та професійне ПЛР-обладнання закупили за кошти державного бюджету. Загалом 10 млн грн спрямували на підсилення 8-ми ПЛР-лабораторій медзакладів – Рівненська ЦМЛ, Сарненська ЦРЛ, Дубенська міська, Вараська багатопрофільна, Рівненська обласна, Радивилівська міська, Рокитнівська багатопрофільна та обласний центр громадського здоров'я.

За інформацією Рівненської ОДА.

Читайте також: Киснева станція не справляється: у Рівненській міській лікарні складна ситуація з хворими на COVID-19