4 березня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні №4298.

«Чинний закон про місцеві держадміністрації, прийнятий 22 роки тому, в умовах децентралізації втратив свою актуальність і потребує змін. Саме тому Мінрегіон спільно з народними депутатами розробив новий законопроєкт, який передбачає чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій», - пояснив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Необхідність прийняття цього закону обумовлена тим, що після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. А оскільки в країні формуються нові районні державні адміністрації, робота яких буде суттєво відрізнятися від роботи колишніх РДА, виникла необхідність створення відповідного правового поля.

Передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції:

  1. координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;
  2. забезпечуватимуть законність на території;
  3. до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Головам державних адміністрацій повернуть статус державних службовців.

Голови місцевих державних адміністрацій після набрання чинності цим Законом продовжують здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

У подальшому голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Передбачається, що кадровий резерв має бути сформований до 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, відповідно до процесу децентралізації в області утворено 4 РДА: Рівненську, Дубенську, Вараську та Сарненську. Оптимізація кількості РДА та оновлення їх структури – один із кроків, необхідних для втілення нових компетенцій органів місцевого самоврядування в рамках децентралізації.

На сьогодні вже призначено голів 3-х новостворених РДА, очікується призначення голови Рівненської РДА.

За інформацією Рівненської ОДА.

Читайте також: Митці Рівненщини отримають 100 тисяч на творчі проєкти