Відповідне розпорядження про призначення грантів днями підписав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Йдеться про 4 проєкти - оцифрування зразків традиційної вишивки, пересувна сцена «Візок казок», онлайн-платформа «Рівне та рівняни у фотографіях» та створення етнографічного фільму про бортництво.
«Цього року на Рівненщині будуть реалізовуватися надзвичайно цікаві та креативні іцініативи. Усі вони націлені на розвиток культури та промоцію нашого краю. На це з обласного бюджету передбачили 100 тисяч гривень. Тобто автор кожного проєкту отримає грант у розмірі 25 тисяч гривень», - зазначає заступник голови ОДА Сергій Гемберг.
Так, фінансову підтримку отримає майстриня народної творчості Юлія Гончарова. Вона оцифрує найкращі зразки традиційної вишивки Рівненщини та видати арт-бук «Вишивка Рівненщини: Сарненський район».
Окрім цього майстриня створить графічні схеми вишивки та зробить до них опис елементів традиційного крою. За її словами, наразі найавтентичніші колекції вишивок зберігаються у Сарненському історико-етнографічному музеї, обласному краєзнавчому музеї, а також в колекціях фольклорних колективів Сарненщини та Дубровиччини.
Наступний проєкт-переможець - «Візок казок». Його ініціатором є заступник директора обласного театру ляльок Роман Микитюк.
Головна мета проєкту - виготовлення спеціального автомобільного причепу, який буде перевозитись театральним бусом, розкладатись і створювати мобільну сцену в будь-якій локації. Відтак, буде можливість показувати вистави на вулицях, в парках, біля дитячих садків, шкіл тощо.
Ще одну ініціативу реалізовуватиме Олена Самсонюк. Вона створить цифрову пам'ять Рівного завдяки розробці онлайн-платформи «Рівне та рівняни у фотографіях».
Авторка проведе рекламну кампанію серед рівнян, після чого організує діяльність по оцифруванню фотографій . Окрім цього планується розробка структури онлайн-платформи та його тематичних розділів та рубрик. Загалом в рамках проєкту опрацюють понад 2 тисяч світлин.
Також цього року планується створити етнографічний фільм «Бортництво».
Автором такого проєкту є народний митець Олексій Нагорнюк. Він планує популяризувати елементи нематеріальної культурної спадщини бортництва. Зокрема, у фільмі планують розповісти, як раніше добували мед в Україні та чи зберігся зараз цей стародавній промисел? Що таке дикий мед і чим він відрізняється від звичних нам медів?
За інформацією Рівненської ОДА.
Читайте також: Жінки Рівненщини отримали державні відзнаки та звання «Мати-героїня»