Лікар Павло Сільковський каже, що коронавірус продовжить мутувати і з цим потрібно навчитися жити.

Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники.

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці. 

"У мене таке враження, що страх і паніка настільки заволоділи людством, що просвіту в найближчій перспективі не видно. Прикро, що на підтримку цього страху задіяне і наукова спільнота. Виявили новий штам вірусу. Але від самого початку всім було відомо, що це РНК-вмісний вірус і він може швидко мутувати", - прокоментував медик.

Зокрема, лікар провів паралелі між коронавірусом і грипом, зазначивши, що щороку грип також мутував, утім, вже зараз його в Україні майже немає.

"З іншого боку, практично кожного року ми мали новий штам вірусу грипу. І якось же людство продовжувало жити. І кордони не зачинялися, і літаки продовжували літати. А тепер локдаун за локдауном, обмеження, комендантські години. Але ж коронавірус почав поширюватися приблизно рік тому. І що дивного, що новий рік приніс новий штам? З грипом раніше було так само. Але вже новий рік, а у нас практично немає грипу. Тоді, як раніше до нового року ми мали вже значну кількість хворих", - рохповідає пан Павло.

Сільковський припускає, що люди, які перенесли коронавірусну хворобу, є більш стійкими до грипу.

"За моїми спостереженнями ті, які на початку 2020-го перехворіли на звичайний грип і ГРЗ, потім деякий час не хворіли на COVID-19 навіть після підтвердженого контакту з хворими. Припускаю, що перехворілі на COVID-19 будуть більш стійкими до захворювання на цьогорічний грип. Чому немає досліджень з цього приводу? Щоб хоч якийсь оптимізм на фоні світової істерії", - сказав лікар.

Окрім цього Павло Сільковський зазначає, що нові штами коронавірусу з'являтимуться все більше, а люди, зі свого боку, повинні морально бути до цього готовими та навчитися з цим жити.

"Так, мають бути деякі нові правила поведінки і комунікації. Але зачиняти все навколо, лякатися одне одного, істерити - не вихід. Інакше від страху помреш швидше, ніж від нових штамів. Бо вони будуть все нові й нові", - вважає медик.

Читайте також: У Британії ситуація з новим штамом коронавірусу вийшла з-під контролю