Не живем, а виживаємо. Саме з цих слів розпочалася розмова з ромами, які кажуть, що близько 5 місяців живуть в цьому лісі. В ньому розташований табір, який складається з трьох наметів. На запитання звідки вони тут взялися відповідають не охоче.
Проживають у таборі три сімейні пари. Кожна - налічує приблизно по 8 дітей. Деякі з діток, які вже вміють розмовляти навіть не знають свого віку. Найменшому чаду, не виповнилося й року, а умови в яких, їм доводиться жити важко назвати людськими, не кажучи вже про коронавірус. Дітвора, яка там мешкає, була напівроздягнена, а деякі діти взагалі бігали по землі босоніж.
Кажуть, на хліб заробляють по різному, в основному здають металобрухт. Іноді допомагають місцеві, які зі слів тутешніх жителів, добре їх знають. Також в кожного мешканця табору є свої обов'язки.
Зі старшими ромами поспілкуватися не вдалося, оскільки чоловіки пішли на підробітки, а годуючі матері категорично відмовилися з нами розмовляти. Тому вони відправили нас до барона, який зі своєю сім'єю проживає "на квартирі". Там ми застали жінку.
Учасник спільноти Толока Рівненська Віктор Кривун, який неодноразово прибирав сміття в тому лісі, де облаштований табір, каже роми проживають там не від хорошої долі.
Новообраний голова Олександрійської ОТГ Олександр Гуц каже, хоча і працює три дні проте про цю проблему знає. Виїжджав особисто разом з відповідними службами до табору ромів.
Олександр Гуц каже, разом з місцевими правоохоронцями та депутатами тримають ситуацію на контролі. Контролюватимемо цю обіцянку ромів і ми тому вже у понеділок знову перевіримо чи залишили вони свій табір.
Читайте також: Рівненську міську лікарню перевірили на наявність резервних джерел електричного живлення