Від початку пандемії коронавірусу від цієї недуги у Рівненській міській лікарні померло 164 пацієнта. Щоб хворі безперебійно отримували кисень, працівники Управління Держпраці перевіряють медичні заклади. А саме - безпечну експлуатацію балонного обладнання, а також чи є резервні джерела електричного живлення. Наша Ольга Мосійчук була присутня на такій перевірці.

У реанімації Жовківської Районної Лікарні, що на Львівщині померло 2 пацієнтів підключених до апарату ШВЛ. Усе тому, що в лікарні зникло світло, а резервне живлення не було підключене. Рівненську міську лікарню, як таку, де перебуває значна кількість хворих на ковід, Управління Держпраці перевірило одну із перших.

Великої небезпеки у цьому немає. Втім, будь-яке халатне ставлення до техніки експлуатації обладнання може призвести до непоправних наслідків.

Всього у кисневій рампі міської лікарні розміщено 60 кисневих балонів. Заступник головного лікаря з технічних питань Ігор Шаров, каже, з весни споживання кисню збільшилося з 7 до 70 тонн на місяць. Якщо раніше кисневу установку заправляли раз на 3 місяці то тепер її потрібно заправляти через день.

Такі проблеми, а саме відключення світла, були у лікарні близько 2 років тому. На щастя, тоді ніхто не постраждав. Щоб убезпечити своїх пацієнтів тут готують ще одну, резервну кисневу станцію. Проектна документація на неї уже розроблена, і до кінця місяця її планують встановити.

Станом на 4 грудня у лікарні на лікуванні знаходяться 199 пацієнтів хворих на ковід. З них в реанімаційному відділенні перебуває 11 осіб. Найбільша кількість людей, які знаходилися тут на стаціонарному лікуванні 238 чоловік.

До слова, перевірятимуть працівники Управління Держпраці належну експлуатацію кисневих балонів, кисневих трубопроводів та наявність резервних джерел електричного живлення ще в 21 медичному закладі області. Триватиме така перевірка до 24 грудня.

Читайте також: Де на Рівненщині можна скористатися коштами «пакунку малюка»?