Оцет незамінний в будинку. Його використовують в приготуванні їжі, також він знайшов широке застосування в прибиранні будинку. Дізнайтеся, в яких випадках використання оцту буде доречним, а коли він може завдати серйозної шкоди забрудненим поверхням.

Що можна чистити оцтом?

Скло

Для очищення вікон або дзеркал можна приготувати миючий засіб на основі білого оцту:

на 1 літр води використовують столову ложку оцту, потім розпилюють рідину і протирають ганчіркою. Після висихання змивати засіб не потрібно.

Прання кухонних рушників

Для того щоб зробити огрубілу тканину м'якше, в відділення пральної машини для миючих засобів додайте 100 мл оцту. Запустіть звичайний режим прання, порошок використовувати не потрібно. Кислота пом'якшить тканину і прибере з волокон зайві відкладення. Після цієї процедури рушники потрібно перепрати вручну з миючим засобом або в пральній машині.

Килими

Оцет підходить для видалення свіжих плям з килимів, наприклад, слідів пролитого вина або сечі домашніх вихованців. Для цього оцет змішують з рідким миючим засобом (1:1) і розбавляють теплою водою. Отриману суміш наносять на пляму губкою, потім протирають сухою ганчіркою до зникнення плями і/або неприємного запаху.

Фрукти і овочі

В супермаркетах продукти нерідко обробляють хімічними складами для збереження свіжості. Звичайна вода не завжди справляється з видаленням пестицидів, тоді на допомогу може прийти столовий оцет. Його змішують з водою (1:3) і отриманим засобом протирають фрукти і овочі. Потім додатково промивають в теплій воді.

Клей

Для видалення залишків клею з поверхонь досить протерти липке місце ватним диском, змоченим в оцті.

Що не можна обробляти оцтом?

Гранітні і мармурові поверхні (кислота може пошкодити поверхню каменю)

Збирати залишки розбитого яйця (при контакті з оцтом білок згорнеться, значно ускладнивши прибирання)

Тверді породи дерева (особливо це стосується паркету і лакованих поверхонь)

Застарілі плями, що в'їлися в тканину (такий спосіб очищення малоефективний; оцет необхідно використовувати в розведеному вигляді, в суміші з іншими миючими засобами; для ніжних тканин, на зразок шовку і кашеміру, оцет може стати згубним).