Таке рішення прийняла обласна комісія з ТЕБ та НС на позачерговому засіданні.
"Ми отримали багато звернень від пацієнтів, які вкрай стурбовані тим, що заклад в умовах карантину не працює. Усе тому, що це єдина лікарня в області, пристосована для надання невідкладної медичної допомоги для пацієнтів із такими важкими діагнозами, як цукровий діабет і муковісцидоз", - зазначає Сергій Подолін.
Так, дозволяється під час карантину відкрити такі стаціонарні відділення:
- ендокринологічний центр на 20 ліжок;
- клініко-діагностичну лабораторію;
- центральне стерилізаційне відділення;
- терапевтичне відділення для надання спеціалізованої допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС на 24 ліжка;
- центр з надання хворим із муковісцидозом на 4 ліжка;
- харчоблок.
Варто зазначити, що медичний заклад працюватиме з дотриманням усіх епідеміологічних вимог.
Відтак, лікування пацієнтів буде здійснюватися лише при наявності направлення лікаря та негативного результату тесту на COVID-19 методом ПЛР або ІФА, проведеного напередодні.
Щодо обслуговування пацієнтів, то медперсонал повинен перебувати у засобах індивідуального захисту – це маска, окуляри або щиток, рукавички. Приміщення закладу повинне регулярно дезінфікуватися. Усіх пацієнтів будуть розміщувати в палатах по одному за виключенням дітей, які будуть перебувати з одним із родичів. Харчування хворих буде проводитись не в загальному харчоблоці, а індивідуально в палатах. Пересування пацієнтів обмежене, їм заборонено виходити з відділень, а також відвідування родичами.
Нагадаємо, у цьому медичному закладі надають планову медичну допомогу і профілактику для понад 400 тисяч населення, яке постраждало в наслідок аварії на ЧАЕС. А також для 40 тисяч хворих з цукровим діабетом і 40 дітей з муковісцидозом.
Читайте також: Де можна побачити, які медичні послуги є безкоштовними?