Джерело: MH4U
В Україні стартував проєкт психосоціальної підтримки людей "Психічне здоров‘я для України", основна мета якого — покращити якість і доступність такої допомоги.

Одним із перших кроків проекту став запуск сайту зі списком гарячих ліній допомоги, а також безкоштовним освітнім онлайн-порталом з навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я.

"МОЗ розуміє важливість реформи системи охорони психічного здоров’я. Ми цінуємо підтримку міжнародних партнерів, адже в Україні ще не до кінця сформовано культуру турботи про психічне здоров’я, і в нас попереду ? велика освітня робота. Одна з основних цілей у цьому питанні ? перехід від надання психіатричної допомоги до збереження психічного здоров’я українців», ? зазначила перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як на прес-брифінгу з нагоди запуску проекту.

Читайте також: Як допомогти сусідам, що перебувають у вимушеній ізоляції: проєкт Isolated розробив інструкцію

Нагадаємо, наразі загальне недофінансування психіатричної служби складає 898 млн грн. Як раніше наголошував Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, це ставить під загрозу існування психіатричних лікарень, і зараз МОЗ це виправляє. Реформа медицини в своєму новому вигляді передбачає зміни, за яких лікарні не закриватимуться.

Додамо, проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), в контексті Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років та підтримки реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні. 

Читайте також: В Україні почали тестувати електронні лікарняні