Про це міркували на селекторній нараді під керівництвом заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького. Зокрема, обговорили співпрацю ПАТ "Аграрний фонд" та АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" з сільгоспвиробниками.

Безпосереднє здійснення закупівель зерна майбутнього врожаю у 2020 року (пшениці, ячменю, кукурудзи та жита) буде проводитись у два етапи, реалізуючись через регіональні філіали. Повідомляє пресслужба Рівне нської облдержадміністрації.

Протягом першого етапу з товаровиробником укладається договір поставки зернових культур майбутнього врожаю, договір застави майбутнього врожаю або оформлення товарної аграрної розписки, та здійснюється попередня оплата за зернові культури майбутнього врожаю, яка складає 3000 гривень (з урахуванням ПДВ) за одну метричну тонну законтрактованого зерна пшениці 2, 3 класів, ячменю 3 класу, кукурудзи 3 класу та 3300 гривень (з урахуванням ПДВ) за одну метричну тонну законтрактованого зерна жита 1, 2 класів. Річна відсоткова ставка за користування коштами становить від 9,5% до 13% річних.

А другий етап Програми передбачатиме поставку зернових культур сільгоспвиробниками на зернові склади (елеватори) та остаточний розрахунок згідно ринкових цін на зерно.

Разом з тим, згідно з умовами форвардної програми 2020 ПАТ "Аграрний фонд" фінансування надаватиметься мінеральними добривами.

"Мінімальні партії закупівель: пшениця - 100 тонн, кукурудза - 100 тонн, ячмінь - 100 тонн, жито - 50 тонн. Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься передплата за договорами, для зерна складають: пшениці 2 класу – 4 200 грн/т, пшениці 3 класу – 4 000 грн/т, кукурудзи 3 класу –3 300 грн/т, жита 3 класу – 4 000 грн/т, ячменю 3 класу - 3300 грн/т.", - йдеться у повідомленні.

Також під час наради обговорили нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки посівів, місць зберігання та транспортування первинної продукції.

Читайте також: У поліській "глибинці" збудували нову школу