Влітку косметичні магазини щедро пропонують нам величезний асортимент кремів для засмаги та інших сонцезахисних засобів, ціни на які можуть досягати досить значних цифр. Як не заплутатися в різноманітності тюбиків, баночок і вибрати відповідний вам засіб?

Для початку давайте визначимося, які засоби для засмаги пропонує нам сучасна індустрія краси, і що з цього нам дійсно потрібно, а що - не дуже.

Крем для засмаги. Це основний сонцезахисний засіб, який можна рекомендувати всім без винятку. Нанесений на шкіру крем утворює плівку, яка є фільтром для небезпечного випромінювання і послаблює вплив сонця в десятки разів.
Масло для засмаги. Допомагає придбати швидкий рівний загар, одночасно зволожуючи шкіру. Масло для засмаги в своєму складі містить захисні компоненти від всіх типів сонячного випромінювання, але воно діє слабше, ніж крем.
Крем від засмаги для
обличчя. Ніжна і чутлива шкіра обличчя найчастіше піддається впливу сонячних променів, тому вона потребує особливого захисту. Сонцезахисний крем для обличчя пом'якшує і живить шкіру, тонізує її і насичує вітамінами. Влітку його бажано використовувати не тільки на пляжі, але і наносити під макіяж.
Засіб після засмаги. Як зрозуміло з назви, його бажано використовувати після прийняття сонячних ванн. Завдяки особливим компонентам, воно закріплює і продовжує загар, знімає почервоніння і зволожує роздратовану сонцем шкіру. Засіб після засмаги можна замінити простим зволожуючим кремом.
Спрей після засмаги. Надає приємн
уохолоджуючу дію, зволожує шкіру, дає відчуття свіжості і м'якості, володіє заспокійливим ефектом. Втім, цей засіб не першої необхідності, і без нього цілком можна обійтися.
Крем від сонячних опіків. А ось це дійсно незамінний засіб для відпускників і мандрівників. Забудьте про бабусин
і засоби від сонячних опіків - кефіру, сметани. Крем від сонячних опіків моментально знімає запалення, печіння і значно прискорює процеси регенерації шкіри.
Рівень сонцезахисту
Ефективність будь-якого сонцезахисного засобу прийнято вимірювати в одиницях SPF (sun protection factor - сонцезахисний фактор). Якщо на упаковці крему для обличчя ви зустрінете абревіатуру SPF - можете бути впевнені, що крем володіє сонцезахисною дією. Цифра після знака SPF означає, у скільки разів ви зможете збільшити час прийняття сонячної ванни, якщо скористаєтеся засобом. Наприклад, якщо перше почервоніння на вашій шкірі з'являється через півгодини перебування під сонцем, то теоретично при використанні крему SPF 10 ви зможете збільшити цей час в десять разів, тобто до п'яти годин активного загару. Чого практично ми ніяк рекомендувати не можемо. А досягається такий ефект завдяки спеціальним добавкам, що входять до складу сонцезахисних засобів. Таких, як дрібна пудра двоокису титану, яка відображає ультрафіолет, діючи на зразок мільйонів мікроскопічних дзеркал.
Рівень SPF коливається від 2 до 50. SPF 2 - це найслабша ступінь захисту, затримує 50% найбільш шкідливого ультрафіолету - УФ-В. Найбільш популярні засоби з індексом SPF 10-15, ідеально підходящі для нормальної шкіри. Максимальний рівень захисту дають засоби SPF 50 - вони затримують 98% шкідливих променів. Тепер - найцікавіше. Виявляється, косметологи всього світу в своїй роботі давно вже користуються таблицею доктора Томаса Фіцпатріка для визначення типу шкіри пацієнта, інакше - фототипу, який визначається активністю меланоцитів. Меланоцити - це такі клітини шкіри, відповідальні за синтез меланіну - пігменту, що захищає шкіру від сонячних опіків і додає засмаглій шкірі бронзовий колір. серед нас, європейців, зустрічаються тільки перші чотири фототипу. Визначити свій «сонячний» тип зовсім не складно, пропонуємо зробити це прямо зараз, а заодно вибрати найбільш підходящ
ий сонцезахисний засіб.
Сонятні типи

I тип: дуже світла чутлива шкіра, блакитні або зелені очі, світле або руде волосся, веснянки. Такий шкірі протипоказане перебування під прямими сонячними променями, так як вона моментально обгорає. Для захисту слід застосовувати наймогутніші сонцезахисні засоби з позначкою «для чутливої ??шкіри»: в перші дні перебування на сонці SPF 40+, потім - SPF 30. Масло для інтенсивної засмаги протипоказане!
II тип: світла шкіра, блакитні або карі очі, світле або руде волосся, веснянки. Шкіра цього фототипу може загоряти, але щоб не отримати опік, привчати її до сонячних променів треба поступово. На пляжі краще користуватися водостійкими засобами: перші дні - SPF 30, надалі - SPF 15.

III тип: достатньо світла шкіра, темні очі, каштанове або русяве волосся. Це найпоширеніший фототип в нашій країні. Його представники загоряють легко і швидко, часто минаючи неприємну стадію почервоніння шкіри. Так
ій шкірі не страшно сонце середніх широт, а ось пекучу південний спеку їй небезпечно. Перші дні на сонці потрібно використовувати засоби з фактором захисту не менше SPF 15, надалі - SPF 8-10.
IV тип: смаглява шкіра, чорне волосся, темні карі очі, веснянок не буває. Представники цього фототипу загоряють швидко і легко, ніколи не обгорять на сонці. І хоча така шкіра не доставляє власницям клопоту, пов'язаних з сонячними опіками, її все одно необхідно захищати від фотостаріння засобами з позначкою «для смаглявої шкіри», які її зволожать і зроблять ще красивіше. Навіть якщо шкіра явно і не протестує проти довгого перебування на сонці, для захисту від фотостаріння бажано користуватися сонцезахисними засобами SPF 6-8.

Правила користування сонцезахисними засобами досить прості. Нанос
ьте крем для засмаги за 15-20 хвилин до виходу на пляж. Не шкодуйте крем - його витрата повинен на складати близько 4 столових ложок на все тіло. У перші дні користуйтеся засобами з більш високим індексом захисту, потім його знижуйте. Сонцезахисні засоби змиваються, стираються і вивітрюються, тому не забувайте кожні дві години наносити оновлювати шар крему. Не засмагати в самий пік. І не забувайте використовувати засоби «після засмаги», які зміцнять загар на вашій шкірі.