Всесвітня організація охорони здоров'я вважає науковим проривом британське дослідження про застосування "Дексаметазону" для лікування пацієнтів з важкими формами COVID-19.
"Це перший препарат, який продемонстрував зниження рівня смертності серед пацієнтів з COVID-19, які потребують кисневої підтримки або штучної вентиляції легенів.
Це чудова новина, і я вітаю уряд Великобританії, Оксфордський університет і багатьох лікарів і пацієнтів у Великобританії, які зробили свій внесок у цей рятівний науковий прорив", – йдеться в заяві глави ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса.
Дексаметазон – це стероїдний препарат, який використовується з 1960-х років як протизапальний засіб, а також при лікуванні деяких видів раку.
Відповідно до перших результатів дослідження, для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились з 40% до 28%. У пацієнтів, які потребували кисень – з 25% до 20%. Проте покращень у пацієнтів, які не потребували кисню або механічної вентиляції легень при лікуванні дексаметазоном не було. Це препарат, який використовується саме при критичних станах.
Проте як стверджують лікарі, зокрема ті, які безпосередньо працюють з хворими на коронавірус – дива все ще немає.
"Дексаметазон" – це препарат з групи кортикостероїдних гормонів, які ще спочатку пандемії були показані лише у деяких випадках, наприклад, при астмі, – пояснює хірург Владислав Демко.
Лікар-інтерніст Руслан Буяновський додає, що це дійсно дешеві ліки, але показання поки що залишається лише одне – неконтрольований вазопресорами (група препаратів, яка зменшує тиск на судини) септичний шок.
За його словами, як показують деякі дослідження, хворі на атипову пневмонію (SARS) та близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS) не отримали переваги від використання таких гормонів як "Дексаметазон".
Читайте також: COVID-19 на Рівне нщині : головне за 17 червня