У Корці дитсадок «Ромашка» готують до роботи в нових умовах.

 У дитсадку м. Корець працюють над створенням безпечних умов для вихованців з дотриманням чітких планів дезінфекції відповідно до рекомендацій МОЗ. Зібрано та проаналізовано інформацію від працюючих батьків відносно відвідування садка дітьми у разі відкриття. Більшість батьків оптимістично налаштовані, зважують всі «за» і «проти», наразі більшість чекають на відкриття садочка. 137 дітей із 340 прийдуть у садок у разі його відкриття.

Для створення безпечних умов перебування дітлахів у садку вже прибрано з груп килими та м’які іграшки, а пластмасові та з дерева – не складно дезінфікувати. Готують додаткові входи і виходи з приміщення, продумують і максимальну дистанцію між дітьми в спальних та ігрових кімнатах.

В садочку проведено ремонт «ізолятора» - місця для дітей, які мають ознаки хвороби і де вони будуть перебувати під наглядом медсестер (тобто контакт з іншими дітьми буде ізольовано).

Працівники закладу працюють кожного дня, готуючи територію та приміщення груп для прийому дітлахів.

Це все було обговорено міським головою Людмила Дмитрук з адміністрацією закладу.

Завдяки підприємцям закуплені безконтактні термометри для вимірювання температури у дітей при вході у садочок, закупили також для садочку антисептик та рукавички. ГО «Інвалідів Рівне нщини «Позиція» також допомогли придбати безконтактний термометр, 5 л антисептичного засобу та 6 упаковок антисептику по 200 мл.

На вході до дитячого садка облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, встановлені контейнери для використаних масок та рукавичок.

Коли буде рішення комісій з питань ТЕБ та НС і садочок буде відкритий, там необхідно буде дотримуватися всіх вимог, які надав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Згідно з ними, до дитсадків не впускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С – при вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також дітям вимірюватимуть температуру протягом дня – щонайменше раз на 4 години. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків. При цьому батькам до приміщення садочку заходити не можна, дитину передадуть із рук в руки.

Працівники закладу повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, робити вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня. Носити маски повинні вихователі та працівники садочків, але не діти.

При цьому у період карантину в дитячих садках буде заборонено:
• використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
• перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
• проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
• проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує надавати пріоритет іграм на свіжому повітрі, створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування, обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю та розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішування груп.

Садок готовий зустріти дітлахів одразу після рішення комісій - оновлені ігрові майданчики, місця для прогулянок, відремонтовані приміщення груп чекають на своїх маленьких вихованців.

Читайте також: Народиться чи відновиться: у Рівному знайшли гроші на садочок на Коновальця