Громадський бюджет дозволяє жителям безпосередньо впливати на те, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя громад.

Адже, можна подавати свої проекти і голосувати за цікаві ідеї інших. Проекти, які найбільше підтримають мешканці, будуть профінансовані з бюджету ОТГ.

Так, символом громадського бюджету у Козинській громаді став … бобер. Цей конкурс в ОТГ запроваджено вперше. За словами проектного менеджера Наталії Петручек, зараз триває інформаційна частина: жителям громади пояснюють усі нюанси бюджету участі.

Безпосередня подача заявок розпочнеться у вересні цього року, потім відбір та голосування. А сама реалізація обраних проектів запланована на початок наступного року. Кошти у розмірі 100 тисяч гривень теж буде передбачено на наступний бюджетний рік.

Подати свої проекти можуть жителі громади (або ті, хто має постійну роботу в межах ОТГ) і кому виповнилося 16 років.

А от в Острозькій ОТГ громадський бюджет реалізовуватиметься вдруге. Цього року на цей конкурс проектів виділено 550 тисяч гривень. Минулоріч було 410 тис. грн. Подача заявок розпочалася 15 квітня і мала тривати до 29 травня. Однак, через карантинні заходи кінцевий термін подовжили ще на два тижні. Реалізація проектів відбуватиметься з 1 листопада 2020 по 31 березня 2021 року.

Нагадаємо, що цього року бюджет участі жителів запровадили також у Шпанівській та Дядьковицькій громадах.

Читайте також: На Рівне нщині громада власними силами облаштувала дитячий простір