У Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг щодо ситуації із поширенням коронавіру

Спікери – заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник – відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області. Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Поліщук.

Основні меседжі брифінгу:

 • Наразі загальна кількість хворих на COVID-19 в області – 250 осіб, із них 69 – медпрацівники, померли 9 людей.
 • На сьогодні ситуація із захворюваністю на коронавірус персоналу обласної клінічної лікарні не змінилася, результати очікуються ПЛР-діагностики.
 • За останню добу в структурах органів виконавчої влади нових випадків інфікування не виявлено. Учора проведено більше 40 ПЛР тестувань людям, які контактували із першим заступником голови Рівненської ОДА Сергієм Подоліним. Усі показали негативний результат.
 • Породілля із коронавірусом, що народила у Дубенському пологовому будинку, перебуває у задовільному стані та отримує належне лікування. У разі загострення стану, або ж виявлення загрози поширення інфекції на дитину, пацієнтку направлять до однієї із 5-ти госпітальних баз закладів першої хвилі.
 • Наразі загрози поширення короновірусу в працівників Рівненського міського пологового і обласного Центру екстреної допомоги не має. Заклади працюють у штатному режимі, проводиться дизінфекція робочих місць, вивчається група контактів.
 • На випадок захворювання на COVID-19 керівництва РДА напрацьовано й рекомендовано застосування «кризового режиму». Зокрема, розроблено алгоритм делегування виконання повноважень. Наразі керівники Сарненської й Рокитнівської РДА, які хворіють на коронавірус, перебувають на самоізоляції і продовжують виконувати свої посадові обов’язки.
 • ПЛР діагностика проводиться виключно до вимог та норм наказу МОЗ. Наразі в області є 8 тисяч тестів для виявлення вірусу та 7 тисяч для його верифікації (проведення ПЛР діагностики). На сьогоднішній день потужність лабораторного центру 200 обстежень, обласного Центру громадського здоров’я – 98.
 • Вирішується питання щодо розширення лабораторних можливостей. Наразі розглядається збільшення кількості змін в обласному Центрі громадського здоров’я. Є додаткові потужності: апарат ПЛР-діагностики, переданий із обласного перинатального центру для користування в обласний лабораторний центр; може долучитися лабораторія діагностичного центру. Питання щодо облаштування лабораторного центру в Сарненській ЦРЛ поки що не розглядається.
 • Методом ПЛР діагностики комплекс дослідження здійснюється упродовж 4-6 годин.
 • Усі лікарні ПМСД отримали додаткову допомогу від обласного штабу. Це – по 10 захисних костюмів для кожного закладу первинки, маски, рукавички, захисні окуляри, тобто все, що найбільш необхідно для реалізації своїх повноважень.
 • Щодо особливого режиму пересування. Комісії ТЕБ та НС на місцях приймають рішення щодо обмеження перебування без крайньої необхідності громадян на вулицях, а також закриття закладів торгівлі. У Рівному працюватимуть виключно продовольчі магазини, аптеки та АЗС. Водночас, наполегливо рекомендуємо у період з 18 години суботи до 6 години вівторка не виходити без крайньої необхідності на вулицю.
 • Наразі мешканці області, а особливо хворі на Covid-19, потреби у додаткових апаратах ШВЛ не мають. Усі медзаклади працюють у режимі надання екстреної медичної допомоги. 

Читайте також:Рівненщина увійшла у трійку лідерів серед регіонів