Голова Рівненської облдержадміністрації прозвітував про перший тиждень роботи в умовах карантину.

Зроби він це на своїй сторіці у соціальній мережі Facebook:

"Цілодобовий оперативний штаб з протидії коронавірусу при Рівненській ОДА почав діяти 14 березня. Підсумки першого тижня.

Найголовніше – на даний час у Рівненській області випадків захворювань на COVID-19 не зафіксовано.

За 10 днів загальнонаціонального карантину Рівненський обласний лабораторний центр протестував 22 зразки від осіб з підозрою на коронавірус. Всі мають негативний результат.

Організаційні заходи:

??Діє цілодобова гаряча лінія оперативного штабу з протидії коронавірусу при Рівненській ОДА. З 14 березня оператори прийняли 1190 звернень.

??Здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації в області

??Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Національної поліції України, СБУ, Державної прикордонної служби, прокуратури.

??Рівненщина одна з перших ухвалила обласну Програму протидії коронавірусу. На неї передбачено 100 млн грн, з яких уже виділено 29 млн грн на першочергові заходи для боротьби з пандемією.

??Протягом тижня провели сесії, під час яких збільшили відрахування до резервного фонду та фінансування заходів з протидії коронавірусу:

- Обласний бюджет - 49,4 млн грн
- Обласного центру - 20,441 млн грн
- Міст обласного значення - 3,883,9 млн грн
- Місцеві бюджети - 16,612,769 млн грн

??Відновлено систему головних державних санітарних лікарів областей. На Рівненщині тимчасово виконує обов’язки - Роман Сафонов.

??Проведені зустрічі з представниками бізнесу, аграрними та переробними підприємствами щодо заходів продовольчої безпеки, організації роботи бізнесу, а також з підприємцями щодо допомоги в боротьбі з коронавірусом.

Медицина:

??На Рівненщину надійшли 260 тисяч медичних масок з держрезерву, 2 апарати для штучної вентиляції легень, інші медзасоби і препарати.

??У медичних закладах області загалом підготовлено 417 ліжкомісць, за необхідності, їх кількість можна збільшити до 600.

??Два інфекційні відділення області – Сарненської ЦРЛ та Рівненської міської – визначені для роботи у складних умовах на випадок боротьби з коронавірусом. При потребі задіюватимуть усі лікарні.

??У лікарнях готові приміщення, де за необхідності облаштують тимчасову обсервацію для медиків, які контактуватимуть із хворими.

??Медичні працівники пройшли інструктаж. Знають, як діяти у разі загострення ситуації. Розроблено чіткий алгоритм дій для усього медичного персоналу, включаючи молодших медичних працівників, медсестер та лікарів.


Профілактика та безпека:

??Аптечна мережа "Рівнефармація" налагодила виробництво спиртовмісних антисептиків. Очікуємо дезінфекційні засоби в аптеках області вже з понеділка.

??З 18 березня призупинили роботу речових та продуктових ринків, точок продажу іноземних товарів, розважальних і торгових центрів, закладів харчування, басейнів, лазень, саун, тренажерних залів, фітнес-центрів і бібліотек. Виключення лише аптеки, продуктові магазини, супермаркети та АЗС.

??З представниками закладів торгівлі та аптечної мережі відпрацьований механізм роботи та правила в умовах пандемії. Мова йде про дозволену кількість відвідувачів, що можуть одночасно перебувати у закладі, дезінфекцію приміщень. Особливий контроль - за якістю товарів та ціновою політикою.

??З 20 березня закрили кулінарні відділи у супермаркетах, магазинах. Не працюють і пункти «вуличної їжі».

??У Рівному та області курсують автомобілі, обладнані гучномовцями. Вони інформують громадян про необхідність дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил та про карантинні заходи.

До підготовки області до умов пандемії активно долучилися усі народні депатути України від Рівненщини. Деякі з них передають засоби захисту і дезінфекції в лікарні.

Дякую усім, хто в цих непростих умовах, попри втому, попри складнощі, виконує свою роботу – медичним працівникам і поліцейським, ДСНС-никам і фармацевтам, водіям і поштарям, працівникам продовольчих магазинів, переробних підприємств, сфери ЖКГ та аграріям.

Без їхньої роботи нам не обійтись.

Ще раз звертаюсь до мешканців області – за можливості залишайтесь вдома. Бережіть себе!" - написав Віталій Коваль.

Читайте також: Рівняни і Європа: життя в умовах карантину через коронавірус