Адміністратор територіального сервісного центру МВС №5641 Олексій Ющук розповідає:
- Вішається, чіпляється на скло. Зі сторони інструктора, екзаменатора. Камера - одна знімає салон, інша - що робиться навколо. Вона має свою пам'ять і свою батарею. Знімає 5 годин безперервно, тобто на все вистачає.
І такі відеореєстратори будуть у кожному навчальному автомобілі при складанні практичного іспиту.
- На сьогодні ми отримали 4 системи, які можуть бути встановлені на всі типи навчальних автомобілів, які є у розпорядженні сервісних центрів, крім мотоциклів. Тобто ми можемо прикріпити ці пристрої до усіх автомобілей і успішно їхз використовувати, - додає адміністратор територіального сервісного центру №5641 Роман Баранчук.
Рівне нщина отримала 11 мобільних приладів відеофіксації. Рівне нський територіальний сервісний центр - 4. Тут кажуть, такі нововведення допоможуть зменшити корупційну схему.
Поки що громадяни мають право обирати - складати іспит з відеофіксацією чи без.
- Згодом ця відеофіксація буде обов'язковою, тобто якщо буде кандидат у водії буде відмовлятися від відеофіксації - це буде підставою у неприйнятті іспитів. Термін зберігання іспитів на сьогоднішній день складає 10 діб, у майбутньому цей термін буде збільшений на рівні законодавства, - пояснює заступник начальника РСЦ МВС у Рівне нській області Віктор Залюбовський.
Рівняни кажуть, що з одного боку відеофіксація таки дасть можливість вирішити питання під час спору з екзаменаторами, однак з іншого боку - люди будуть хвилюватися.
До слова, теоретичний іспит на отримання посвідчення водія складають також під відеонаглядом.
Читайте також: Невдовзі рівняни зможуть користуватися електронними водійськими правами