Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Сарненський район розділять навпіл або чого чекати від адмінреформи на Рівненщині?

Сарненський район розділять навпіл або чого чекати від адмінреформи на Рівненщині?

Не три, а чотири, та й то забагато. У Рівному представили іще один варіант поділу області на райони. Столичні експерти акцентують - нині беруться до уваги радше математичні розрахунки, аніж людський фактор. Проте змін не уникнути. Який додатковий район хочуть залишити - далі.

На Рівненщині істотно змінять кількість районів. Якщо нині їх нараховується 16, то до кінця року може залишитися лише три - Рівненський, Дубенський та Сарненський. Формували їх за математичним принципом, кажуть столичні експерти.

Навколо обласного центру, для більшого розуміння, циркулем проводиться 30-ти кілометрове коло, в рамках якого формується район за назвою обласного центру, у даному випадку - це Рівненський район. Пізніше за межами цього кола шукаються міста з понад 50 тисяч населення. Навколо них проводиться коло з радіусом 60 кілометрів. Це означає, що від цього центру до кінця району автомобільними шляхами має бути не більше, ніж 60 кілометрів, - говорить регіональний координатор проекту Орест Микита.

У той же час науковці відзначають: Сарненський район має аж занадто велику площу, тож поза зоною 60-кілометрової доступності опиняються чимало населених пунктів Зарічненського, Рокитнівського та Дубровицького районів.

Бажано виділити іще один - четвертий - район для Рівненщини з центром у, попередньо, Дубровиці. Це Зарічнянський, Володимирецький райони, Вараш та Дубровицький район, - розповідає провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України Петро Жук.

Рівняни ж відверто скептично ставляться до майбутніх змін. Втім, жодної єдності у думках немає.

Та остаточне рішення прийматимуть все ж у столиці. Пропри це експерти відзначають: потрібно максимально згладити надмірності у формуванні районів на цьому етапі, бо адміністративна реформа підходить до логічного завершення. Тож швидше за все у 2020 році місцеві вибори проходитимуть вже на новій територіальній основі. 

До теми: чотири замість шістнадцяти: на Рівненщині пропонують утворити чотири нові райони

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: