Користь винограду для здоров'я людини не викликає сумнівів, проте вживання в їжу виноградних кісточок поки не увійшло в звичку у більшості людей. Питання про те, чи корисно їсти ягоди винограду разом з кісточками, давайте розглянемо.

Користь виноградних кісточок

Прихильники споживання ягоди разом з усіма її складовими, виявляється, по-своєму мають рацію. Правда, потрібно робити це правильно - не ковтати зернятко, а розжовувати його, даючи можливість вітамінам бути засвоєними організмом. А їх у виноградній кісточці, стверджують фахівці, більше, ніж в самій м'якоті. Більш того, саме ядерце і є джерелом корисних речовин ягоди. Яких же?

Флавоноїди виводять з організму токсини і шлаки, очищають і омолоджують.

Вільні радикали зміцнюють судинну систему, запобігають розвитку онкології, зміцнюють імунітет і захищають від туберкульозу. Допомагають зняти запалення і беруть участь в боротьбі з запорами.

Концентрація кальцію в маленькій виноградної кісточці досить висока. А цей елемент є незамінним для кісток, зубів і людських м'язів.

Калій - чудовий антиоксидант печінці, бере участь, до того ж, в процесі її омолодження.

Жінки оцінять багатий зміст в полісом вітаміну Е, який грає важливу роль в роботі статевої системи і уповільнює процес старіння організму в цілому. Аскорбінова кислота і вітамін С допоможуть при застуді і стресах.

Шкідливість виноградних кісточок 

Як говорилося вище, важливим моментом є пережовування. Проковтнута цілком, кісточка може пошкодити стінки слизової оболонки кишечника, а в кращому випадку просто виведеться з організму в первозданному вигляді. Відразу слід розвінчати міф, нібито ця частина продукту провокує апендицит. Теорія не є обґрунтованою з медичної точки зору. Отже, в яких випадках і кому небажано поглинати виноградини разом з усіма «нутрощами"?

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит, панкреатит, виразка шлунка, а також при цукровому діабеті.

Дитині дошкільного віку бажано давати виноград в очищеному від насіння і шкірки вигляді.

Дуже поширена думка, що глікозид амігдалин, що міститься в плодових кісточках і надає їм гіркий смак, при розщепленні в шлунку виділяє деяку кількість отруйної синильної кислоти. Ця речовина вражає нервову і судинну системи, порушує дихальний ритм, а в кінцевому підсумку може призвести до кисневого голодування. Якщо абрикоси і черешню нікому і не прийде в голову поглинати разом з кісточками, то виноград і яблука знаходяться з цієї причини в зоні ризику. В одній кісточці вміст отрути невелика, але в цілого грона - досить, щоб принести певну шкоду здоров'ю. У виноградних ядрах кількість амигдалина не настільки велика, що в яблучних, проте все ж не варто зловживати в їжу тими сортами, які містять кісточки.