На прилавках з'явилися перші весняні овочі: огірки, помідори, редиска ... Дієтологи в один голос кажуть, що для повноцінного розвитку в раціоні дитини повинно бути достатньо свіжих овочів і фруктів.

Особливо хочеться поповнити організм вітамінами після холодної зими, коли навіть вид яскравої зелені на прилавках сприяє поліпшенню настрою.

Звичайно, перші весняні овочі та зелень, які виросли під штучним освітленням в парниках ще не мають такої поживної цінності, і все ж дуже хочеться порадувати свою сім'ю яскравим салатом. Але з деякими овочами не варто поспішати, так як вони можуть завдати шкоди здоров'ю дитини.

Чим корисна редиска?

Яскравий коренеплід потрібно обов'язково включати в раціон дорослих і дітей старше двох років. Вона містить безліч корисних вітамінів (В, С, Е, РР) і мікроелементів (натрій, хлор, кальцій, фтор, калій, клітковина і гірчичне масло), які сприяють нормалізації обміну речовин, зміцненню імунітету, підвищенню гемоглобіну в крові, очищенню організму від шлаків і токсинів, поліпшенню роботи серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, допомагає одужанню від застуди та ГРВІ. А низька калорійність коренеплоду (всього 19 ккал на 100 г) дозволяє зарахувати редис до дієтичних продуктів, рекомендованих людям з надмірною вагою.

В якому вигляді давати дитині редиску?

Починати знайомство дитини з редискою краще ближче до трьох років. Робити це потрібно дуже обережно так як гірчичні масла, які містяться в редисці можуть викликати роздратування травної системи - метеоризм, нудоту, блювоту, здуття живота, порушення стільця. Також потрібно звертати увагу на стан шкірних покривів малюка, чи немає алергічних реакцій, адже ця рослина відноситься до алергенних.

Смак редиски дітям, як правило, не подобається. Тому для успішного знайомства натріть пів чайної ложки коренеплоду на дрібну терку і додайте в звичний для малюка салатик.

Не варто включати редиску в щоденний раціон крихітки, цілком достатньо 1-2 разів на тиждень. Пропонуйте її маляті в складі салату, перед основним прийомом їжі. Якщо організм дитини реагує на коренеплід добре, можна поступово довести її обсяг до ¼ від усього обсягу салату. Готувати його потрібно безпосередньо перед їжею, так як вже через пів години після приготування, кількість корисних речовин в редисці істотно зменшується. Щоб знизити вміст гірчичних масел і зробити коренеплід менш різким, рекомендується знімати з нього шкурку.

Як вибирати редиску?

Вибираючи редиску, перше, на що потрібно звернути увагу - це її зовнішній вигляд. Овоч має бути міцним, пружним, яскраво забарвленим. Не купуйте коренеплід на випадкових торгових точках, особливо біля автомобільних доріг - він накопичує свинець від вихлопних газів проїжджаючих автомобілів. Також, щоб купити якісний коренеплід рекомендується:

·         віддавати перевагу коренеплодам середнього розміру;

·         його шкірка повинна бути блискучою без чорних крапок і пошкоджень;

·         натисніть на редиску пальцем - щільний, пружний коренеплід буде соковитим і смачним, а м'який вказує на порожнечі всередині і тривале зберігання.

Як позбутися від нітратів і пестицидів?

Не поспішайте купувати першу редиску, яка з'явилася на прилавках. Вона є лідером з усіх весняних овочів за вмістом нітратів і пестицидів. Краще дочекатися, коли вона з'явиться на відкритих грядках, а не буде вирощена в парникових умовах, особливо, коли справа стосується дитячого харчування. Щоб мінімізувати вміст шкідливих речовин у весняному овочі потрібно:

·         гарненько вимити коренеплід під проточною водою;

·         замочити в холодній воді не менше, ніж на годину;

·         очистити від зовнішньої шкірки і очистити з двох сторін.

 

Чим може бути небезпечна редиска?

Як вже говорилося, редиска може викликати розлади травлення і алергічні реакції на сам коренеплід або хімікати, якими його «годували» для швидкого росту і зберігання.

Також редиска знижує засвоєння йоду, що може призводити до недостатнього вироблення гормонів щитовидної залози. Тому в зоні ризику опиняються діти з гіпотиреозом.

З обережністю потрібно вживати редис при бронхіальній астмі, так як він містить натуральні саліцилати.

Категорично не можна давати коренеплід дітям до 2 років і з захворюваннями щитовидної залози, травної системи (гастрит, виразка, дисфункція кишечника).