25 лютого 2022 року – п’ятниця. Цього дня в Україні святкують День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. А в світі День револьвера. В православному календарі – вшанування пам’яті Олексія Чудотворця.

Яке сьогодні свято в Україні та світі

25 лютого в Україні і світі святкують День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. Професійне державне свято було запроваджене 2010 року. Ініціатором створення став Михайло Єжель. Головна задача інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ полягає в організації та виконанні технічного забезпечення польоту. Це дуже важлива робота, адже від неї залежить, наскільки правильно буде виконувати свої обов’язки екіпаж. Всю техніку інженери спочатку перевіряють на собі, а тому їхня професія – це щоденний ризик.

Головною метою створення професійного свята інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ в підвищенні престижу служби, збільшення інтересу суспільства до неї, а також створення патріотичного настрою серед молоді.

Щороку 25 лютого святкують День револьвера. Саме цього дня 1836 року було отримано патент на шестизарядний кремнієвий револьвер 45-го калібру. Іноді його винахідником помилково вважають Самуеля Кольта. Але насправді ідея створення револьвера належить американцю Джону Пірсону, який згодом продав її Кольту.

Револьвером називається стрілецька зброя, яку застосовують для стрільби на дистанцію до 100 метрів. Його вважають надійнішим за самозарядний пістолет, тому що ним можна ще й користуватися однією рукою. Є у револьвера і недолік. А саме обмежена кількість набоїв у барабані.

Яке сьогодні церковне свято

25 лютого в церковному календарі – день пам’яті Олексія Чудотворця. Він був вихідцем з боярського роду на Русі. Матір Марія і батько Федір були боярами в Чернігівському князівстві. Хрестили його ім’ям Єлевферій. Ще в 12-річному віці почув хлопчик голос, який йшов з небес: “Для чого, Олексію, ти даремно трудишся. Я зроблю тебе ловцем людей”. Довго він думав, що можуть ці слова означати.

В юнацькому віці він покинув своїх батьків, вступив до Богоявленського монастиря і прийняв чернечий постриг, отримавши ім’я Олексій. Сталося це 1320 року. З того часу і до 40-річного віку Олексій Чудотворець проводив весь свій час в молитвах, праці і чернечих справах. Його дуже поважали і любили. 1354 року Олексія зробили митрополитом Київським і всієї Русі. Коли він прийняв управління Церквою, то почав ще сильніше служити їй словом та ділом.

Чудотворцем же його назвали після того, як Олексій зміг зцілити від сліпоти дружину хана Джанібека Тайдулу. Помер святий 1378 року.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 лютого

Які сьогодні іменини: Антон, Олексій, Євген, Марія.

Талісманом людини, народженої 25 лютого є гагат. Красивий камінь чорного кольору, який має природне походження. В давнину часто використовували в народній медицині. Вважалося, що гагат допомагає боротися з подагрою та стресом.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: завірюха вказує на те, що влітку буде багато опадів;
  • 25 лютого тумани, значить літом будуть дощі;
  • якщо день холодний, весна буде ранньою і теплою;
  • 25 лютого на небі видно зірки до багатого врожаю;
  • висять довгі бурульки, значить гарно вродять овочі.

25 лютого вже починалася сильна відлига, а тому люди часто ходили на риболовлю. Саме через це день отримав в народі назву “Олексія Рибного”. Також 25 лютого був особливим днем для господинь. Жінки клали пряжу на сніг і залишали так на кілька годин. Вірили, що тоді робота буде йти гарно, а всі речі виходитимуть ідеальними і довго служитимуть.

25 лютого знахарі лікували переляк. В народі вважали, якщо людина сильно злякалася, то її потрібно зцілити особливим чином, інакше вона може серйозно захворіти.

Джерело: ТСН

Читайте також: Кабмін ввів у дію план цивільного захисту в умовах воєнного стану: що він передбачає