rivne1.tv / Проекти / Здорово жити /
// 11.06.2018

Перша допомога при сонячному ударі

Перша допомога при сонячному ударі Здавалося б, з дитинства відомі правила профілактики: не перебувати на сонці в полуденний час, носити у спеку капелюх або панаму, більше пити (але не алкоголю). Незважаючи на це, ознаки сонячного удару відомі більшості з нас не з чуток.

Чудовий день, під час якого пляжний волейбол змінювався прогулянкою на водному велосипеді, нерідко обертається жахом ввечері з головним болем і температурою - адже наслідки сонячного удару можуть проявити себе через 6-7 годин.

Симптоми сонячного удару)

-не припиняється нудота;

-сильний головний біль;

-втрата інтересу до подій;

-дезорієнтація;

-висока температура тіла;

-галюцинації або марення;

-можливі судоми;

-пульс від 120 до 140;

-утруднене дихання;

-відсутнє потовиділення;

-втрата свідомості.

Перша допомога при сонячному ударі.pic

Обов'язково викличте швидку допомогу.Поки швидка допомога їде - охолоджуйте потерпілого. Змочіть покривало і оберніть у нього потерпілого, або поливайте потерпілого прохолодною водою.У разі якщо потерпілий втратив свідомість, потрібно привести його до тями. Можна використовувати нашатирний спирт: накапав кілька крапель на ватний тампон, піднести його до носа. Якщо вам пощастило і людина прокинувся, то наступний крок - це вода і валеріана. Якщо потерпілого не вдалося привести до тями нашатирним спиртом, то потрібно робити штучне дихання.

Бережіть себе і своїх близьких.

переглядів: 700

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 08.12.2018
<a href='/Info/?id=96911' >Які зміни на шкірі вказують на хворобу серця</a>

Які зміни на шкірі вказують на хворобу серця (переглядів: 1908)

Цінну, а іноді і життєво важливу інформацію про ризик серцевих захворювань надають не тільки кардіологи, але і дерматологи. Вони можуть визначити людину з захворюванням серця, лише подивившись на її шкіру.Тому експерти створили список з 10 найпоширеніших шкірних симптомів, які сигналізують про порушення роботи серця.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96909' >10 продуктів,які позбавлять від каменів в нирках, болів в суглобах</a>

10 продуктів,які позбавлять від каменів в нирках, болів в суглобах (переглядів: 2435)

Винекнення каменів у нирках пов'язано з порушенням обміну речовин, накопичується в нирках нерозчинні солі. Спочатку вони осідають у вигляді невеликих кристалів - «піску», і їх можуть виявити на цій стадії при ультразвуковому дослідженні.Потім дрібні кристали об'єднуються, утворюючи нерозчинні камені. На щастя, є продукти, які допомагають боротися з нерозчинними солями! Отож, 10 найефективніших продуктів, які варто вживати регулярно.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96897' >Правда и міфи про щоденне вживання супів</a>

Правда и міфи про щоденне вживання супів (переглядів: 885)

Для більшості українців «суп» і «обід» - синоніми. З раннього дитинства, в сім'ї, дитячому садку, в школі нас привчають до того, що без супу не прожити. «От не будеш їсти суп, зіпсуєш шлунок - пошкодуєш тоді, що мене не слухав!» - казала, бувало, мама, коли ми відмовилися від обов'язкового першого.
// 07.12.2018
<a href='/Info/?id=96892' >Кава: користь і шкода</a>

Кава: користь і шкода (переглядів: 260)

Мільйони людей на нашій планеті починають свій день з чашки міцної кави. Підвищити рівень енергії, прогнати сонливість і налаштуватися на продуктивний робочий день їм допомагає міститься в каві і чаї алкалоїд кофеїн. Кількість чашок кави, яке можна випивати без шкоди для здоров'я, для кожної людини різне. Воно залежить від генетично обумовленої швидкості нейтралізації організмом кофеїну, стану печінки і серцево-судинної системи.