Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /

// 13.09.2013

В 12-ти районах Рівненщини запроваджений карантинний режим

В 12-ти районах Рівненщини запроваджений карантинний режим Щоправда не через хворобу чи епідемію. Ввели його рівненські екологи в зв'язку з поширенням амброзії полинолистої. Однорічної ярої рослини, яка за зовнішнім виглядом розмірами і формою листків нагадує полин.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання заморозків, спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, викликає різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Крім цього рослина здатна в польових умовах витісняти і пригнічувати бур'яни та культурні рослини. Рівненські фітосанітари кажуть, вперше на Рівненщині амброзія з'явилася у 1986-му році. З того часу вона тільки розмножувалась.

Боротися з поширенням амброзії можна декількома способами.

Участь у акції зі знищення амброзії в Гощанському районі за ініціативи фітосанітарної інспекції взяли і представники департаменту екології та природних ресурсів. Допомагала і районна влада.

Окрім амброзії карантин на Рівненщині оголосили ще через три рослини. Це золотиста картопляна нематода, бактеріальний опік плодових та ризоманія буряку. Відмінять карантин тоді, коли ці рослини знищать повністю.

Олександр Туз, Володимир Захаров
переглядів: 2306

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 20.10.2018
<a href='/Info/?id=95507' >Тактичні навчання пройшли в Рівненському суді [ФОТО]</a>

Тактичні навчання пройшли в Рівненському суді [ФОТО] (переглядів: 198)

Тактику дій з охорони судових установ відпрацьовували поліція та Нацгвардія.
// 20.10.2018
<a href='/Info/?id=95506' >За спалювання сміття та опалого листя на рівнян очікує штраф </a>

За спалювання сміття та опалого листя на рівнян очікує штраф (переглядів: 267)

З настанням осені містяни почали активно наводити лад біля своїх приватних будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя.
// 20.10.2018
<a href='/Info/?id=95496' >У Рівному провели чергове засідання архітектурно-містобудівної ради [ФОТО]</a>

У Рівному провели чергове засідання архітектурно-містобудівної ради [ФОТО] (переглядів: 145)

Вчора, 19 жовтня, відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
// 19.10.2018
<a href='/Info/?id=95492' >Як домашні тварини можуть покращити здоров'я маленьких рівнян? [ВІДЕО]</a>

Як домашні тварини можуть покращити здоров'я маленьких рівнян? [ВІДЕО] (переглядів: 121)

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило інформацію про те, що зміцнити дитяче здоров'я можна за допомогою тварин. Відтак, порадили не забороняти малюкам контактувати з домашніми улюбленцями, а також з безпритульними.