Восьмий туристичний фестиваль "Бурштиновий шлях" пройшов на Рівненщині. Це традиційний Етно-Тур-Фест, який проходить на базі унікальної локації – найдовшої в Європі вузькоколійної залізниці "Антонівка-Зарічне". Цього року дійство відбувалось у селі Острівськ, Зарічненського району, на березі місцевого озера. На свято з'їхались сотні туристів. Були серед гостей і наші журналісти.

Вузькоколійна залізниця "Антонівка-Зарічне" або ж простіше - "Кукушка", найдовша у Європі - довжина складає 106 кілометрів. А її шлях місцеві жителі називають бурштиновим, розповідає машиніст.

"Тут по шляху є янтар, копають. Найдовша в Європі, 106 кілометрів.", - говорить машиніст потяга

На одній зі станцій вузькоколійки постійно влаштовують фестиваль. Він називається "Бурштиновий шлях". Цього річ його відсвяткували уже у восьме, у селі Острівськ, Зарічненського району. Для гостей фестивалю влаштували широку концетрну програму.

Окрім пісень та музики, на фестивалі представили свої роботи й народні умільці. Адже приїжджати на "Бурштиновий шлях" стало традицією, розповідає Людмила Мельник з Володимирецького району. Щороку жінка привозить на це свято та призентує витвори свої та односельчан. Цього року теж приїхала не з порожніми руками.

"Є колиска з колишнього полотна. Це старовинне полотно, яке виготовляли ще наші бабусі. А це вже полотно на якому вишитий орнамент. А це сорочка, теж власноруч вироблена. Їй буде понад сто років.", - говорить народна майстриня 

На бурштиновому святі й бурштинові вироби. Віктор майструє прикраси та статуетки із сонячного каменю уже понад три роки. Приїхав на фестиваль вперше. Чоловік каже, полюбив камінь за його тендітність.

"Щоб такий камінь зробити тут взагалі не маєш помилитись. А якщо помилився, то уже нічого з ним не зробиш. Хіба що зменшувати. Це свого роду наче робота електрика без рукавиць, дуже щепітка." , - говорить чоловік 

На свято з'їхались чимало туристів. Тут не лише місцеве населення, а й гості зі столиці. Вражені атмосферою Етно - Тур - Фесту.

Читайте також: Співали й танцювали: як на Рівненщині відгуляли восьмий "Бурштиновий шлях" (ФОТО) 

Співали, пригощали, танцювали. На святі було всього. Організатори розповідають, уже незабаром буде відомо, яке село наступним по залізничному маршруті "Кукушки", перейме естафету в організації фестивалю "Бурштиновий шлях" наступного року.

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber