У перших числах лютого в Україні розпочнеться реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання.

Щороку Міносвіти вносить зміни до системи ЗНО, тримаючи вступників у постійному тонусі. Ми з'ясували, як проходитиме оцінювання у 2019 році. 

У цьому році є декілька нововведень: 

Кожен, хто проходить іспит, повинен мати при собі ID-картку.

Саме на базі цього документа і буде проходити оформлення. У Міністерстві закликають батьків учнів та органи Міграційної служби швидше вирішити це питання. 

Але є і виключення. Подавати при реєстрації інші документ можна з декількох причин: 

  • Ті вступники, котрі проживають на окупованій території та лінії зіткнення. Вони можуть подавати свідоцтво про народження. 
  • Іноземці та особи без громадянства. Вони можуть подавати копію паспорта або іншого документа, котрий засвідчує особу. 
  • Особи, які офіційно звернулись по захист до України. Вони повинні подати копію довідки про звернення по захист до України. 
  • Громадяни України, які навчаються у закладах на підконтрольній території України. Якщо вони втратили документ, який засвідчує особу - можуть подати довідку з навчального закладу з фотокарткою. 

"Всі інші подають для реєстрації виключно паспорт. Цей самий документ подається учасником ЗНО для допуску до пункту тестування. Питання своєчасного отримання паспорта є актуальним і для тих школярів, які у 2019 році планують вступати на молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра після 9-го класу", — зазначається у повідомленні від Міносвіти. 

Наступне нововведення стосується вступників, які виберуть для проходження ДПА іноземну мову. 

Результат за ЗНО для них буде зарахований, як результат за ДПА (за 12-бальною шкалою), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. 

Третє - при вступі до університету будуть зараховані результати ЗНО за 2017, 2018, 2019 роки. За всі предмети окрім іноземної мови.

Четверте нововведення - ЗНО тепер можуть здавати люди з порушенням зору.  Абітурієнти з порушенням зору можуть пройти тест, який надрукований рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Вони можуть пройти іспити з української мови та літератури, математики, історії України та біології. Для цього при реєстрації на ЗНО треба вказати про таку необхідність. 

Які предмети є обов'язковими? 

Обов'язковим предметом залишається, як і раніше - українська мова та література, а також на вибір: математика чи історія України. Третій предмет залишається на свій розсуд. Всього можна здавати 4 дисципліни, але під час вступу до більшості ВНЗ потрібно подавати результати за три предмети. Винятком слугують ті спеціальності де потрібно здавати творчий конкурс. 

Коли розпочнеться реєстрація на ЗНО? 

Офіційно реєстрація розпочнеться з 5 лютого та триватиме до 25 березня. Учнів шкіл та студентів ПТУ реєструє керівництво навчальних закладів. Всі інші повинні робити це самостійно. В цьому році, як і раніше, є можливість пройти пробне ЗНО. Реєстрація на нього вже розпочалась з 8 січня, триватиме вона до 31 січня. Ця послуга - платна, проте не обов'язкова.

Які документи потрібні? 

Для участі у ЗНО потрібно заповнити спеціальну картку. До неї додати копію паспорту та дві однакові фотокартки 3х4. Як говорилось раніше, учням шкіл та студентам ПТУ - простіше, всі документи збирає та відправляє навчальний заклад. Інші - роблять це самостійно. У відповідь повинно прийти повідомлення про реєстрацію на ЗНО, відповідь прийде до 30 квітня. 

Коли розпочнуться іспити? 

Календар уже затверджений та виглядає так: 

 

Оголошення результатів іспитів - з 14 по 25 червня. З 26 червня по 12 липня - проведення додаткової сесії. Оголошення її результатів - до 18 липня. 

Читайте також: