Поспілкуватись з так званими "волонтерами", які збирають кошти нужденним, вкрай важко. При вигляді камер - втікають. На запитання реагують агресивно.
Дай Бог, щоб твоя дитина захворіла і вмерла. Я проклинаю тебе.
Таких діячів громадські благодійники вважають шахраями, оскільки порядні фонди не виводять волонтерів на вулицю, бо це дорого.У Рівному вже неодноразово фіксували факти, коли так звані "скриночники" усі виручені у довірливих громадян кошти, забирали собі.
З психологічної точки зору, люди часто не мають часу розбиратись, кому жертвують кошти. Рівняни просто дають гроші несвідомо, як "відкуп". Саме на таку заклопотаність і розраховують професійні прохачі, вимагаючи гроші з вас тут і зараз. І такі тенденції зросли з початком війни на Сході України, коли українці стали більше довіряти волонтерам.
До теми: рівнянці Єлізаветі Юхимчук необхідна допомога небайдужих
Як стверджують правозахисники, у представників поліції є усі важелі впливу, аби притягнути до відповідальності недобросовісних волонтерів. Адже неодноразово фіксували, як до Рівного приїжджають групи "гастролерів" з інших регіонів.
12 квітня рівненські активісти запросили на зустріч представників влади та поліції, щоб разом обговорити положення, яке б дало змогу працювати чесним волонтерам, але обмежило можливості шахраїв. Однак не ті, не інші на круглий стіл не прийшли.
Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber