Прикрі плями можуть зіпсувати зовсім нову річ, і ніякий порошок не може їх вивести. Значить, прийшов час діяти старими перевіреними способами.

 Перш ніж застосувати той чи інший рецепт для чищення одягу (особливо потрібно бути обережним при виведенні плям на забарвлених тканинах), спробуйте спочатку на вивороті чи в шві.

При видаленні плям необхідно ретельно видалити щіткою пил. Виводити пляму рекомендується з вивороту, підклавши під матерію листок паперу чи серветки. Чистять пляму за допомогою тампона з вати або м'якої білої ганчірочки, можна і м'якою щіткою. Тампоном змочують спочатку місце біля плями, потім поступово переходять від краю до середини. При такому способі пляма не буде розпливатися. Починають чистити слабким розчином, при необхідності поступово підсилюючи його концентрацію.

Кава, шоколад, какао

Плями від кави видаляють щіткою, змоченою в теплій воді. Потім всю річ ретельно промивають в теплому мильному розчині (половина чайної ложки кальцинованої соди або 1 чайна ложка нашатирного спирту на 1 л води). Після цього двічі прополіскують в теплій і один раз в холодній, злегка підкисленій оцтом воді.

Плями від шоколаду, кави, какао на світлих вовняних і шовкових тканинах виводять підігрітим до 35 градусів гліцерином. Пляму протирають змоченою в гліцерині ваткою, а через 10-15 хвилин промивають теплою водою.

Плями від кави на лляній або бавовняній тканині видаляють кип'ятінням, попередньо намиливши тканину. Кип'ятять до тих пір, поки пляма не зникне.

Плями від кави з бавовняних і лляних тканин виводять 5-процентним розчином кухонної солі з водою.

Застарілі плями від кави змочують сумішшю гліцерину (1 чайна ложка), води (1 чайна ложка) і нашатирного спирту (кілька крапель). Коли пляма зникає, це місце промивають гарячою водою.

Старі ж плями шоколаду, кави, какао на світлій тканині можна зняти розчином щавлевої кислоти (половина чайної ложки на склянку води) або розчином гіпосульфіту (1 чайна ложка на півсклянки води). Після того як річ вичищена одним з цих засобів, її слід прати в мильній воді, додавши на 1 л води дві чайні ложки нашатирного спирту, і гарненько прополоскати в теплій воді.

Так само вовняні і шовкові тканини чистять ганчіркою, змоченою мильною водою з додаванням нашатирного спирту (на 1 л води кілька чайних ложок нашатирного спирту), а потім річ ??переться.

Плями від шоколаду досить протерти розчином нашатирного спирту або змити сильно посоленою водою.

Застарілі плями від шоколаду на білих речах можна вивести перекисом водню, просочивши ним тканину і потримавши 10-15 хвилин. Після цього річ прополіскують в холодній воді.

Плями від шоколаду на вовняних і шовкових світлих тканинах можна вивести гліцерином, нагрітим до температури 35-40 градусів. Через 10-15 хвилин очищений виріб необхідно прополоскати в теплій воді. Такі ж плями на темній тканині виводять розчином з 20 частин гліцерину, 1 частини нашатирного спирту і 20 частин води. Пляму потрібно змочити підготовленою сумішшю, протерти ганчіркою, а потім сполоснути теплою водою.

Як видалити складні плями з одягу: корисні поради для господині

Як прибрати неприємні запахи в квартирі: поради для господині

Як вибрати меблі для дитячої: поради для батьків