Останнім часом вершкове масло втратило свої позиції серед продуктів харчування. Кажуть, в ньому дуже багато холестерину, воно шкодить фігурі і так далі. Але варто зауважити, що цей продукт є одним з найбільш шанованих у жителів Тибету, а ти напевно знаєш про їх міцне здоров'я і довголіття.

 Перед тим як говорити про користь натурального продукту, потрібно знати, як його вибрати.

 1. Дізнайся, який ГОСТ у вершкового масла в твоїй країні, а який у маргарину. Якщо ти бачиш на маслі ГОСТ від маргарину, то відклади цей продукт в сторонку. Також не купуй маслечко і маслопродукти.
 2.  Зберігатися масло в магазині має при температурі не вище 6 градусів. Термін зберігання не повинен перевищувати 30-35 днів. Якщо продукт зберігається довше, то в ньому явно присутні спеціальні добавки.
 3. Віддавай перевагу маслу в упаковці з фольги, а не з паперу. На світлі олія жовтіє, втрачаючи вітамін А. Упаковка з фольги перешкоджає цьому процесу.
 4.  Купуючи вагове вершкове масло на ринку, не соромся спробувати його на смак. Воно повинно швидко танути в роті і не прилипати до зубів, як це робить маргарин. Також зверни увагу на зріз: він повинен бути сухим, щільним, блискучим і без розшарування.
 5. Масло повинно мати легкий жовтуватий відтінок, при цьому взимку натуральне вершкове масло світліше, а влітку темніше. Це пов'язано з якістю трави, яку їдять тварини. Але воно не повинно бути білим або жовтим.
 6. Натуральне масло легко мажеться на хліб. Якщо воно кришиться, то в ньому багато води.


У домашніх умовах ти можеш провести експеримент. Поклади шматочок масла в гарячу воду. Якісний продукт розчиниться однорідною калюжкою, а підробка буде плавиться грудочками.


Причини, за якими варто ввести вершкове масло в свій раціон.

 1.  Вершкове масло - найбільш легко засвоюваний джерело вітаміну А, який необхідний для підтримки роботи наднирників і щитовидної залози.
 2.  Вживання вершкового масла не веде до надмірної ваги. У його складі жирні кислоти, які витрачаються організмом тільки на енергозабезпечення, а не на жирові відкладення. Після вживання олії з'являється відчуття насичення. Відчуття голоду зменшується, а це значить, що ти не будеш переїдати.
 3. Вершкове масло є чудовим джерелом йоду, нестача якого може викликати появу зоба.
 4.  Вершкове масло покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Воно знижує частоту діареї у дітей і запорів у дорослих.
 5. Люди, які вживають вершкове масло, менше схильні до ризику інфаркту.
 6. Жирні кислоти вершкового масла полегшують всмоктування таких необхідних вітамінів, як А, Е, D, К. Навіть готувати їжу радять на вершковому маслі, а не на соняшниковій. Щоб вершкове масло не пригорало, потрібно додати трохи оливкового масла.
 7. Вершкове масло багате антиоксидантами. Вони зменшують можливість розвитку раку і атеросклерозу.


Тепер ти знаєш, наскільки корисно їсти вершкове масло і як вибрати якісний продукт. Знайди для нього місце в своєму раціоні - твій організм буде задоволений.