Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Як правильно перевірятись на гельмінти

Як правильно перевірятись на гельмінти

Люди перебільшують ймовірність зараження паразитами. На цьому люблять грати шахраї, які продають швидкі способи діагностики паразитарних захворювань. Майже всі паразитарні захворювання протікають без симптомів і неприємних відчуттів. Виявляють їх часто випадково, коли людина приходить на рентген або на МРТ з іншого приводу.

Які бувають методи діагностики глистів

1. Імуноферментний аналіз крові (ІФА)
Під час ІФА в крові шукають особливі білки – антитіла. Імунна система створює антитіла до кожного чужорідного організму, з яким зустрічається, щоб при наступній зустрічі було легше дізнатися і знищити ворога. Якщо в крові є антитіла до паразитів – значить, паразит або колись жив в організмі, або живе в ньому досі. Відрізнити свіже зараження від старого ІФА не дозволяє. Тому ІФА дозволяє виявити паразитів тільки у 81-98% людей. Крім того, ІФА-тести розроблені ще не для всіх видів паразитів. Аналіз дозволяє виявити шистосомоз, токсокароз, трихінельоз, цистицеркоз, стронгілоїдоз, фасциолез і теніоз, інколи – ехінококоз (можливі хибнопозитивні результати). Точного ІФА-тесту на гостриків у нас до сих пір немає.

2. Мазок або аналіз калу

Оскільки ІФА може помилятися, а для частини паразитів ІФА-методик просто немає, при аскаридозі й всіх захворюваннях, які викликають круглі черв'яки-нематоди (анкілостомоз, дифілоботріоз і дикроцеліоз) доводиться шукати яйця паразитів в аналізах калу під мікроскопом. У разі гостриків (ентеробіоз) досліджують не кал, а спеціальну липку стрічку, на яку збирають яйця з області навколо ануса. Пошук під мікроскопом дозволяє знайти яйця в 42,8% випадків захворювання.

Точність діагностики по калу залежить від:

  • кількості паразитів – чим більше черв'яків, тим вище шанс виявити яйця;
  • часу взяття аналізу – паразит повинен відкласти яйця як раз в той час, коли береться аналіз;
  • уваги і досвіду лаборанта.

Причому аналіз доводиться робити не один, а цілих три рази – інакше ймовірність пропустити яйця сягає 70%. У деяких випадках лікар може призначити додаткові діагностичні процедури. Так, ехінококоз виявляють за допомогою комп'ютерної томографії, ультразвукового обстеження або магнітно-резонансної томографії, а підтверджують методом ІФА.

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: