Вже після перших кроків реформи у 2014 році, поліція України вагомо змінилася. Стався також і важливий етап у темі сексизму. Структура працює без навіяних стереотипів – гендерних, вікових тощо.
Загалом в Україні близько 26% жінок-поліцейських. За інформацією Ukrinform, у структурних підрозділах Міністерства внутрішніх справ за останні два роки спостерігається тенденція до збільшення кількості жінок-працівниць, це стосується також і кількості жінок на керівних посадах, зокрема, в Нацполіції.
У патрульній поліції Рівне нської області нині працює 148 жінок, 134 з них - атестовані. У порівнянні серед патрульних Рівне нщини кожна п'ята - жінка.
Про одну з таких жінок ми розповімо далі.
Оксана Рабош – інспектор зв'язків з громадськістю відділу організації несення служби у м.Сарни Управління патрульної поліції в Рівне нській області, лейтенант поліції. Поряд зі службою в поліції, вона – чемпіонка світу з гирьового спорту і чудова дружина та мама двох діток.
Оксана народилася у мальовничому селі на Сарненщині - Степані. За освітою вона вчитель фізичної культури. Навчалася у Сарненському педагогічному коледжі РДГУ, вищу освіту здобула у Рівне нському державному гуманітарному університеті.
Після закінчення коледжу працювала фізінструктором у ДНЗ №9 м.Сарни та тренером-викладачем у Сарненській КДЮСШ "Колос".
Розповідає, що за професією працювати подобалося, однак заробітна плата бажала кращого.
Про початок роботи в поліції
Важкувато давались нічні зміни. Коли заступала з 20:00 до 08:00 - спати хотілось дуже. Протягом 3 тижнів втягнулася, це стало нормою.
Як відреагували рідні і близькі на бажання піти працювати в поліцію??
Про спортивну кар'єру
У листопаді 2019 року на Чемпіонаті світу у Сербії Оксана 59 разів підняла гирю вагою 24 кілограми у жіночій естафеті та 91 раз у класиці, що й принесло їй перемогу.
Про роботу з громадськістю

Найголовніше у житті - сім'я
Ми з чоловіком виховуємо двох діток - доню та сина. Моя сім'я - це й моє найбільше досягнення. Спортивні здобутки це, звісно, круто, але без свого чоловіка, який підтримує у більшості моїх задумів, я мало досягла б.
"Своїм дітям я інколи кажу: мені не давали інструкцію в пологовому, як виховати хорошу людину, я теж помиляюсь, тому давайте домовлятися і слухати один одного. Тоді розбираємо ту чи іншу ситуацію, діти намагаються знайти правильний вихід. Намагаюсь їм не заважати, адже вважаю що кожен сам творець свого щастя.
Хочеш чогось досягти - тоді вперед. Іди до своєї мети. Не варто комусь заздрити, бо ти не знаєш, якою працею та людина чогось досягла".

Оксана каже, що не збирається покидати поліцію та спорт. Мріє отримати звання майстра спорту України Міжнародного класу. Чого ми щиро їй бажаємо. Також дуже хоче, щоб всі діти займалися спортом, щоб мали хороших тренерів. Віримо, що так і буде!
Усі фото надані героїнею матеріалу
