Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
У Рівному 16-річні більше не зможуть голосувати за проекти громадського бюджету? (ВІДЕО)

У Рівному 16-річні більше не зможуть голосувати за проекти громадського бюджету? (ВІДЕО)

15 квітня стартував громадський бюджет Рівного. Відтак, всі охочі можуть запропонувати свою ініціативу щодо покращення нашого міста. Втім, якщо минулого року голосувати за проекти могли і 16-річні, то цього року хочуть їм заборонити. З чим це пов'язано, дивіться далі.

Це кадри з минулорічного голосування за проекти громадського бюджету. Тоді, в приміщення Рівненської міської ради групками приходили студенти та учні. Деякі мешканці обласного центру казали, що дітей спеціально приводили вчителі, і нібито говорили їм за які проекти потрібно голосувати.

Було багато звинувачень, спекулювань на тему, що хтось когось приводить за руку і приходять групами, роблять свій вибір не свідомий, - розповів координатор Громадського бюджету Микола Полюхович .

Через те координаційний комітет пропонує внести вікові зміни до положення, а саме - можуть голосувати особи від 18-ти років, а не 16. Рівнянка Христина підтримує таку ініціативу. Каже, лише з настанням повноліття людина стає свідомою.

Ну з 16 я не впевнена, що це нормально, на мою думку це неповнолітня людина. За неї приймають рішення батьки

А от подати проект на громадський бюджет можуть особи з 14 років. Поки що таких юних авторів у Рівному ще не було. Окрім того, координаційна рада пропонує цього року внести категорію - освітні проекти.

В минулому році дуже багато проектів-переможців виявилися проектами, у яких передбачена реалізація на території освітніх-навчальних закладів. І у зв'язку з цим було запропоновано обмеження не більше 30% мають становити такі проекти, - говорить пан Микола. 

Рівнянка Жанна каже, щоразу підтримує ідеї, які спрямовані на покращення благоустрою міста. Однак, деякі проекти її розчарували. До прикладу - встановленні лавочки біля краєзнавчого музею.

Такої ж думки і Володимир.

Цього року загальна вартість реалізації проектів переможців громадського бюджету залишилась незмінною - 10 мільйонів гривень. Зміни, які пропонує координаційний комітет, депутати будуть розглядати на найближчій сесії Рівнеради. Тоді і стане відомо, чи голосуватимуть за проекти 16-річні. 

 

Дивіться також: рівненські пластуни у центрі міста збирали гроші для онкохворих дітей (ВІДЕО)

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber

 

 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: