"Якби ми вчора не ввели посилені протиепідемічні заходи, вже орієнтовно за 3 тижні довелося б вводити справжній локдаун — з повною забороною громадянам покидати домівки, окрім тих, хто забезпечує ключові інфраструктури держави. Уряд попередив про посилення карантину за місяць до його введення. 9 грудня була офіційно оприлюднена постанова Кабінету Міністрів. За цей час бізнес міг підготуватися — спланувати графік відпусток чи новий формат роботи, наприклад, доставки. Люди, у свою чергу, мали можливість завчасно придбати товари, які їм будуть необхідні протягом 16 днів", — наголосив очільник МОЗ.
Також Міністр наголосив на дотриманні обмежень, зокрема щодо торгівлі в магазинах деякими категоріями товарів.
"Логіка цих обмежень абсолютно очевидна. Наприклад, є супермаркет, у якому є безліч товарів. І є 100 людей, яким потрібно зробити покупки. 20 людей підуть у супермаркет, аби придбати їжу, ще 20, щоб придбати засоби гігієни, ще 20 — по новий посуд чи побутову техніку. А інші — придбати одяг, батарейки і шкарпетки. Якщо вводяться обмеження на реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди замовляють ці товари через інтернет-магазини, таким чином, зменшуються контакти між людьми. Тобто зі 100 осіб, які могли б перебувати в супермаркеті, там будуть лише 40. Ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточення, зменшується в рази", — пояснив Максим Степанов.
Міністр зазначив, що на відміну від країн Європи, які зараз масово закриваються на повний локдаун, що передбачає майже повну зупинку країни, в Україні встановлено посилений карантин. Його умови розроблено з урахуванням міжнародного досвіду та думки провідних українських лікарів-епідеміологів, інфекціоністів щодо траєкторії розвитку епідемії в країні та протидії розповсюдженню COVID-19.
Також Максим Степанов нагадав, що схожий скепсис викликало у суспільстві у листопаді 2020 року введення карантину "вихідного дня". Однак, заходи спрацювали. Про це свідчать дані статистики. Спочатку показники захворюваності на СOVID-19 стабілізувались, а через два тижні після введення карантину "вихідного дня" було досягнуто зменшення кількості хворих, тенденція до чого спостерігається і наразі.
Читайте також: За добу на Рівненщині виявили 80 нових хворих з COVID-19