фото ілюстративне
Як повідомляє, ГУ Держпродспоживслужби, 29 січня 2020 року в Рівному було зареєстровано 2 спалахи кишкової інфекції. А саме, після святкування весілля в ресторані «Адалін» на кишкову інфекцію захворіли 7 гостей, а також серед відвідувачів сімейно-розважального комплексу Flay Kids на кишкову інфекцію захворіло 6 дітей.

ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області були проведенні позапланові перевірки вказаних закладів та відібрані проби для лабораторних досліджень.

Відмом, що в обох закладах при перевірках виявлені численні порушення санітарно-гігієнічного режиму та порушення гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

В обох закладах допускаються в обіг харчові продукти, які виготовлені в домашніх умовах (торти), що категорично заборонено.

В ресторані «Адалін» при у дослідженні харчових продуктів та сировини виділено сальмонелу із замороженого м’яса свинини (відсутнє маркування та виробник не встановлено), а також сальмонелу із соусу пікантного власного виробництва. У 2 змивах із кухонного обладнання та посуду виділені бактерії групи кишкової палички. Серед персоналу виявлено 4 носії золотистого стафілококу. Отримані результати свідчать про незадовільні санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим на харчоблоці, порушення умов зберігання продуктів.

В ресторані на території сімейно-розважального комплексу Flay Kids сальмонела виявлена у двох напівфабрикатах власного виробництва: «голден чікен» та «сир фрі в сухарях». У 10 із 30 змивів на харчоблоці виявлено бактерії групи кишкової палички, що свідчить про незадовільний санітарно-гігієнічний режим, порушення дезінфекції та правил особистої гігієни персоналом. Серед персоналу виявлено 3 носії золотистого стафілококу.

По виявлених недоліках при перевірках та отриманих лабораторних результатах надано приписи адміністрації закладів. Винесено 2 рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів.